Runa ANSUZ jest czwartą runą w układzie. Jest to energia męska. W pytaniu o mężczyznę oznacza kogoś młodszego i może On być poetą albo kimś, kto świetnie posługuje się słowem. Poza tym oznacza wiosnę i budzenie się do Życia.

Symboliczne znaczenie tej runy to kosmos ogólnie pojęty oraz tworzenie. Ansuz oznacza także mądrość, medytację, medycynę oraz słowo. Jest czarem, śpiewem, poezją i ekstazą.

W pozycji prostej oznacza duchową transformację, zdolności językowe, słowo mówione z ogromną siłą perswazji. Patronuje jej Odyn, który symbolizuje duchową płodność. Na pierwszy plan trzeba odszukać drogi wyznaczonej przez przodków. Po wybraniu tej Runy oczekiwać należy niespodziewanego albo nawet nowego okresu, czy też etapu w życiu. Jest to energia świadomego działania czy też postępowania. Zapewnia inspirację i wytrwałość intelektualną. Oznacza też zdolności językowe i talent poetycki oraz artystyczny.

W pozycji odwróconej oznacza brak komunikacji z drugim człowiekiem, ogólne zagubienie się w codzienności życia. Także: blokady wewnętrzne, duszenie w sobie emocji i złości, podatność na manipulacje drugiej osoby, wewnętrzne rozproszenie, melancholię, niewłaściwe posługiwanie się słowem (tendencje do plotek), a także brak rozsądku.

Jako talizman (warunek – zrobiony własnoręcznie) Ansuz wzmacnia zdolność twórczego myślenia, wspomaga jasnowidzenie, intuicję psychiczną oraz parapsychiczną wrażliwość.

Ansuz to bardzo dobra runa na egzaminy, trudne rozmowy; na odblokowanie wewnętrzne. W zdrowiu oznacza wszystkie organy związane z mową. Pomaga na choroby gardła, jąkanie się, trudności z wysławianiem oraz na struny głosowe.

Należy narysować runę na wewnętrznej stronie dłoni idąc na egzamin, rozmowę kwalifikacyjną oraz na przeprowadzenie ważnej konwersacji z partnerem. Wtedy nasze słowa osiągają zamierzony efekt i nie trafiają w próżnię!

Autor: Światło życia

Wróżka Karo; zobacz mój profil na: http://wizytauwrozki.pl/expert/495/karo

źródło: Artelis.pl.

Foto: Von Runologe – Eigenes Werk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63240304