Czy jesteś Rad Mom?

Często  kobiety przed wejściem w czas macierzyństwa  są dynamicznymi, radosnymi i przebojowymi wielbicielkami życia. Tak jak wszyscy, ona miały swoje wzloty i upadki, ale zawsze były skuteczne osobą, miały poczucie kontroli nad własnym życiem. Dostosowanie się do rodzicielstwa jest jednak DUŻO trudniejsze niż się spodziewały. Ich życie zostało wywrócone do góry nogami.

 Odkąd została matką, straciła głos. Czuje się zupełnie oderwana od swojej przeszłości i martwi się, że zniknęła na zawsze. 

Wiele świeżym mam jest zaskoczonych ich emocjami, odczuciami

  • Czują się winne, odłączone, samoświadome, zagubione, odizolowane, rozczarowane, osądzone.
  • Tęsknią za „życiem przed dzieckiem”.
  • Czują że ich życie jest całkowicie poza  kontrolą, są teraz pasażerem, nie kierowcą.
  • Czują się tak, jakby duch i tożsamość zostały rozdarte.
  • Towarzyszy im uczucie utknięcia i bezsilności, by dokonać pozytywnej zmiany.
  • Myślą, że to depresja poporodowa

Posiadanie dziecka zmienia prawie wszystko w życiu kobiety, jednak …

Zostanie matką nie musi zmieniać tego, kim jesteś , nadal jest w nim dużo miejsca dla samej siebie.

Więc wracając do definicji Rad Mom…

https://www.flickr.com/photos/lo_and_behold/

RAD MOM zdaje sobie sprawę, że jest zdumiewająco, doskonale wyjątkowa i ładna w bajecznym wydaniu. Rad Mama czuje się pewna siebie i dumna z tego, kim jest jako kobieta I jako matka. 

Jej cel i namiętności są rozpalane, czasami po raz pierwszy w jej życiu! Ona emanuje blaskiem i jest świadkiem tego, jak ta niewiarygodna transformacja wpływa na każdy aspekt jej życia (jak jej zdolność do rodzicielstwa, jej związki, zdrowie, życie towarzyskie i lista trwa)

Jest niesamowitym przykładem dla swoich dzieci, ponieważ maluchy są świadkami z pierwszej ręki, jak wygląda samoopieka (co jest niesamowitą i często lekceważoną lekcją). Ceniąc siebie, zachęca dzieci do kochania i doceniania siebie. (rad) Kiedy matki są zdrowe i radosne, są lepszymi matkami. Kropka.

RAD MOM zdaje sobie sprawę, że jeśli nie troszczy się o siebie, naprawdę nie może zająć się nikim innym. 

Ponieważ wie o tym, jej wyniszczająca wina jest uwolniona. Rozumie, że bez względu na okoliczności zewnętrzne (teraz lub w przyszłości) zawsze ma siłę i świadomość by żyć, jak chce. Czuje się bardziej zrównoważona. Z ulgą, dumą i energią odnalazła prawdziwą radość i spełnienie w tym cennym czasie w swoim życiu.

Zostań Rad Mom i z radością łącz bycie mamą z dbaniem o swoją duszę!