Dłonie są cały czas narażone na działanie różnych detergentów, wody i czynników atmosferycznych. Często po całym dniu pracy są wysuszone i szorstkie. Wiele kremów działa chwilowo, a profesjonalne zabiegi kosmetyczne w spa kosztują majątek

Dlatego kobiety zaniedbują swoje dłonie. Jest jednak na to rada. Wiele skutecznych naturalnych kosmetyków do dłoni można wykonać samodzielnie, w kilka minut, z produktów znajdujących się w domu.

Domowy pełen zabieg kosmetyczny dla dłoni powinno się zacząć od peelingu. Ze względy na delikatność skóry oraz jej wysuszenie i podrażnienie, peleng powinien być dość delikatny. Aby go wykonać potrzebne są dwie łyżki cukru i oliwa. Taką mieszanką masujemy dłonie przez chwile. Dzięki temu pozbędziemy się martwego naskórka i odżywimy skórę (peeling dłoni można wykonywać co dwa tygodnie). Tak przygotowane dłonie idealnie nadają się do dalszych domowych zabiegów.

Następnym krokiem ku pięknym dłoniom będzie nałożenie na nie odżywczej maseczki. Aby ja wykonać potrzebne są trzy łyżki oliwy oraz żółtko. Należy dokładnie wymieszać składniki w miseczce i nałóż na dłonie. Następnie należy owinąć ręce folią i ręcznikiem.  Ważne jest, aby dłonie cały czas dłonie były w cieple. Maseczkę trzymamy przez 15-20 minut. Ta prosta mikstura ma działanie odmładzające, regenerujące, ochronne i nawilżające dzięki zawartości witaminy A, E, cynku i kwasów tłuszczowych. Po upływie dwudziestu minut należy opłukać dłonie i delikatnie je osuszyć. Jeżeli chcemy pogłębić efekt oraz dodatkowo wzmocnić paznokcie, warto urozmaicić maseczkę o płynne witaminy E i A oraz miód. Należy jednak pamiętać o tym, że miód pomimo cudownych właściwości kosmetycznych, często jest również czynnikiem alergicznym.

Bardzo zniszczone dłonie potrzebują dłuższego okresu na regenerację, praca w rękawiczkach lateksowych lub w pyle i kurzu często sprawia, że nawet częste nakładanie kremu do dłoni nie zmienia ich stanu. Wówczas warto nie tylko zastosować domowe sposoby, ale również na noc nałożyć bardzo gruba warstwę kosmetyku nawilżającego i regenerującego, może być to krem do dłoni lub balsam do ciała i założyć miękkie rękawiczki. Po całonocnej regeneracji stan dłoni powinien się widocznie poprawić.

 

Autor: Kasia Szczodrzyńska

Paulina Józefowicz

www.klapp-cosmetics.pl

źródło: Artelis.pl.