Droga na szczyt to historia procesu przemiany kobiety dążącej do władzy, pokonującej, często niepewnie, po omacku, w rozterce, przeszkody i własne słabości.

Emmanuelle Blachey (Emmanuelle Devos) jest błyskotliwą i mądrą businesswoman, wspinającą się po szczeblach kariery. Obecnie zajmuje wysoko postawione stanowisko w firmie, która jest francuskim gigantem energetycznym. Pewnego dnia zaproszona przez inspirujące i aktywne kobiety otrzymuje propozycję przejęcia kierownictwa w CAC 40, gdzie byłaby pierwszą kobietą, która zajmowałaby to stanowisko. Jednak w biznesie w dużej mierze zdominowanym przez mężczyzn, mnożą się zawodowe i intymne przeszkody. Film ukazuje jak wiele przeszkód, także wewnętrznych zatrzymuje nas i często zawraca z drogi zawodowej. Mąż i ojciec  bojący się obśmiania i bojkotowania przez innych mężczyzn, nieczyste gry konkurentów, kobiety nie do końca wierzące w damską solidarność, mało odporne na twardą, bezwględna grę na najwyższych szczeblach. Film ukazuje jak bardzo inaczej ocenia się na wielu płaszczyznach działanie kobiety dążącej władzy. Nawet najbliżsi mężczyźni zawodzą, bo nie rozumieją, opatuleni wygodnymi stereotypami, boją się reperkusji. Bardzo polecamy!

W rolach głównych: zdobywczyni Cezara Emmanuelle Devos („W rytmie serca”), Suzanne Clément („Na zawsze Laurence”) oraz Richard Berry („Przyjaciel gangstera”).

Francja, 2017

reżyseria: Tonie Marshall

obsada: Emmanuelle DevosSuzanne ClémentRichard Berry

Obsada filmu

  • Emmanuelle Devos

  • Suzanne Clément

  • Richard Berry

gatunek: dramat

czas trwania: 110 min