Projekt Dziewczynka Pełna Mocy propaguje równościowe wychowywanie dziewczynek i chłopców.

Julia Piotrowska wraz z Pauliną Banaś (autorką) i Pauliną Lewandowską (ilustratorką), stworzyły e-booka dla dzieci traktującego o emancypacji. To historia Susan Anthony, która ubiegała się o prawo do głosu kobiet w USA.

E-booka już teraz bardzo chwalą sobie rodzice i dzieci. Do tej pory w mediach społecznościowych wspomniały o nas m.in. Fundacja Feminoteka i fanpage Fizjoprofilaktyka dla kobiet. Nasz e-book jest narzędziem, które wprowadza rodzica i dziecko na obszar pełnej szacunku rozmowy na temat praw kobiet i ich historycznych uwarunkowań.

Walka o prawa wyborcze kobiet to ponad 150 lat systematycznej i wytrwałej pracy wielu emancypantek, żeby dać nam, kobietom, zwierzchność nad naszym losem. W jej efekcie 50% populacji niemalże w każdym kraju na świecie uzyskało czynne i bierne prawo wyborcze. Pomimo wagi tych wydarzeń, nie znalazły one należytego miejsca w szkolnych programach i podręcznikach.

„Siła Głosu” to opowiadanie, które w przystępny dla dzieci sposób opowiada o tym, dlaczego prawo do głosowania jest ważne. Dostarczy ono także nowych, ciekawych informacji o historii emancypacji zarówno dzieciom jak i niejednej osobie dorosłej

Drogie Panie, absolutnie warto nagłaśniać tego typu inicjatywy, zwłaszcza że są one wynikiem pracy wolontariackiej, motywowanej wyłącznie chęcią zwiększenia świadomości społecznej. Opowiadanie ma piękne ilustracje, a treść obfituje w zrozumiałe dla dzieci metafory (np. związane ze smakowitym tortem). Ucieszy ono dzieci a dorosłym opowie nieznaną dotychczas historię. Historię, w której nie ma podziału na dziewczyńskie i chłopięce sprawy, w której nie musimy wychowywać chłopców na zdobywców, a dziewczynki na cichutkie i skromne wsparcie dla walecznych chłopców. Że może być zupełnie odwrotnie i żaden to wstyd 🙂

Bardzo polecamy!

Redakcja

Tutaj pobierz e-booka

 

Informacje na temat e-booka:

autorka: Paulina Banaś

ilustracje i okładka: Paulina Lewandowska

korekta, redakcja i skład: Julia Piotrowska