TO NOWA APLIKACJA FACEBOOKA
ZASKOCZ ZNAJOMYCH SFERYCZNYMI ZDJĘCIAMI

Facebook pod koniec 2016 wprowadził funkcję prezentacji zdjęć panoramicznych 360, dotychczas zdjęcia można było wykonać tylko ze specjalnych urządzeń np. aparatów, specjalnych kamer lub alternatywnie umieścić zdjęcie panoramiczne ze smartfonów.

 

 

ZDJĘCIE 360 WIESZ JAK ZROBIĆ?
Od kilku dni Facebook stopniowo udostępnia użytkownikom nową aplikację ZDJĘCIE 360, można ją znaleźć wchodząc na tablicę (wall).  W miejscu gdzie chcemy umieścić swoją aktualizację (napisać post), wybieramy opcję „zdjęcie 360”, aby wykonać zdjęcie, należy płynnym ruchem przesuwać telefonem w wybranym kierunku.

 

 

 

 

Takie sferyczne zdjęcie wykonane w aplikacji jest o wiele lepsze niż import panoramy. Swoje dzieło możesz umieścić na swojej tablicy oznaczyć znajomych lub ustawić cover foto, dotychczas w tle można było umieszczać tylko statyczne zdjęcia.
W telefonie komórkowym Zdjęcia 360 można wyświetlać i przeglądać pod różnymi kątami, przechylając lub obracając telefon (automatycznie włącza się czujnik ruchu) lub przeciągając obraz palcem, na komputerach przesuwamy kursor myszy.
Używając zdjęć możesz tworzyć historie i udostępniać znajomym, którzy będą mogli oglądać ja np. na goglach VR i przenieść się w wirtualną rzeczywistość.

Ale to nie koniec! Czy pomyśleliście, co z filmikami 360 😉? Facebook czyta w naszych myślach i już od dawna można zamieszczać takie filmiki na Wall’u.  By zrobić  filmik, trzeba kupić specjalną kamerkę lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy , efekt jest spektakularny.  Immeriv ’jalny life 360 – jak go stworzyć? Nic trudnego tak jak w przypadku robienia filmów potrzebna jest kamera 360, ale z wbudowaną integracją z Facebookiem (np. Live 360-Ready) lub dowolna kamera 360 używająca integracji z programem Live API .

Funkcja 360 to nieskończone możliwości, coraz więcej osób korzysta z formatów 360-stopni, wiele twórczych projektów pojawia się w sieci, konsumenci, firmy, wydawcy i reklamodawcy wyprzedzają się w pomysłach. A teraz Wy możecie pochwalić się sferycznymi zdjęciami w 360-stopniach korzystając z aplikacji „ Zdjecie 360”. Spróbujcie zrobić takie zdjęcie i zaskoczcie swoich znajomych na Facebooku!

Powodzenia 😉 #comercepl

 

 

 

Tekst; comerce.pl

foto: Facebook