FERIE NIE NA  KAŻDĄ KIESZEŃ

Za nami święta i sylwester, mnóstwo wydatków i dni wolnych ( w moim przypadku z racji choroby syna to: opieka na dziecko, plus Boże Narodzenie, urlop 3 dni, Sylwester oraz 2 stycznia wolny- czyli w sumie 2 tygodnie z dzieckiem w domu i u dziadków na wsi). Przyznam , że nie było łatwo. Wcale nie odpoczęłam. Wymęczyłam  się i wynudziłam co nie miara, nie licząc dwóch wyskoków na zakupy, czy wypad na Lagunę do Gryfina ( bez dziecka, bo kaszlało). Nawet nie wiecie z jaką werwą wróciłam do pracy i stałego rytmu dnia. A tu kolejna zagwostka…

FERIE NA PÓŁ GWIZDKA

W tym roku z racji, że syn uczęszcza do punktu przedszkolnego w szkole podstawowej czeka mnie przymusowe planowanie ferii. Nie miałam pojęcia, że w przedszkolu są ferie. Tak- ferie dla przedszkolaka. Co prawda muszę zorganizować dziecku tydzień , bo drugi będzie zabezpieczony przez szkołę, ale i tak  to nie łatwe zadanie, biorąc pod uwagę , że urlopu szkoda, organizowane półkolonie to oferty dla dzieci od piątego roku życia , a nie dla trzylatków, a budżet po świętach jest żaden. Poniżej pełna lista placówek organizująca zajęcia dla dzieci.

Nie oddam syna do dziadków, bo już się sobą nacieszyli, a i ja sama umarłabym z tęsknoty. Najchętniej wzięłabym tydzień urlopu, i wyjechała z synem w góry lub nad morze. Ale nie jest tak dobrze. Taki luksus kosztuje – minimum tysiąc złotych za tydzień z pełnym wyżywieniem oraz animacjami dla dziecka. Ofert jest wiele. Ale możliwości brak. A jak nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

I co tu robić? Samotna mama w potrzasku! Nie koniecznie.

Z racji małego budżetu i braku urlopu postanowiłam oddać pola tacie, który w ramach swego czasu będzie organizował synowi zajęcia. Ale jak to jest z facetami, trzeba zrobić plan rozrywek, bo w przeciwnym razie skończy się na basenie, kinie i kulkach w domu zabaw i kilku wypadach do jakiegoś fastfooda. A tego wolałabym uniknąć.

To się tatuś zdziwi, jak mu harmonogram przedstawię…A CO Z TEGO BĘDZIE ZREALIZOWANE TO INNA OPOWIEŚĆ.

A wy mamuśki jakie macie patenty na ferie zimowe dla swoich pociech. Piszcie, chętnie się  doszkolę na ten temat.

A w załączeniu kilka propozycji , które przypadły mi do gustu.

Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś na mieście

Mama z Zielonego Wzgórza

 

F E R I E   W   B I B L I O T E C E

Z racji ,że Gabi uwielbia książki moim oczom nie umknęła oferta Książnicy Pomorskiej: Ferie zimowe: Poznaj Książnicę

W okresie ferii zimowych dla zorganizowanych grupy dzieci – po uprzedniej rezerwacji telefonicznej – przygotowano ofertę  zwiedzania biblioteki. Zwiedzanie przewidziane jest dla grup liczących maksymalnie 30 uczestników i będzie odbywać się od poniedziałku 15 stycznia do piątku 26 stycznia 2018 w godzinach od 10.00 do 13.00.  Rezerwacje telefoniczne grup: tel. 91 48 19 183

Pełna oferta bibliotek w okresie ferii w  artykule http://kobiecasprawa.pl/ferie-w-bibliotece/

F E R I E   W   Z A M K U

Opowieści z wojaży. Świadomi podróżnicy

to edukacyjne warsztaty dla dzieci (6-12 lat).

15 – 19.01.2018 (poniedziałek – piątek), godz. 10.00-11.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), karnet tygodniowy: 50 zł

Prowadzenie: Agata Ilnicka Hegel, animatorka kultury

Podczas pięciu spotkań warsztatowych mali uczestnicy przemienią się w podróżników, obserwatorów i  myślicieli, zmagających się z wyzwaniami dotyczącymi różnic międzykulturowych i współzależności na naszej planecie. Poprzez gry i zabawy będziemy rozwijać wrażliwość i wyobraźnię. Poznamy triki i logistykę pakowania się prawdziwego wojażera i stworzymy własne artefakty – pamiątki z podróży. Historia naszych wypraw zmieni się w niezwykły list z przyszłości.

Zamek zaprasza wszystkich dziarskich, ciekawych świata i otwartych na przygodę!

Warsztaty rzeźbiarskie 

15 – 19 oraz 22 – 26.01.2018 (poniedziałek – piątek), godz. 13.00-14.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), bilet jednorazowy: 10 zł

Prowadzenie: Wiktor Zubek

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat.

Dzieci będą się uczyć rzeźbienia poprzez zabawę. Tematami zajęć będą: twarz i jej profil, postaci (np. gryf, rycerz, muzyk, anioł), zwierzątka leśne i morskie oraz statki. Uczestnicy poznają również technikę tworzenia naczyń użytkowych – talerzy, pater, wazonów.

Seans „Coco” w Kinie Zamek

15-19.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00, Sala Kina „Zamek” (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób). Seanse bez reklam!

2017, Słowenia, Azerbejdżan, Turcja,  Czarnogóra, Serbia, USA, Familijny, Przygodowy, Animacja, 109 min

Reżyseria: Lee Unkrich

Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to – za sprawą serii przedziwnych wydarzeń – doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka uroczego oszusta Hectora. Wspólnie spróbują rozwikłać tajemnicę z przeszłości rodziny Miguela…

Bajkogranie, czyli wierszyki ze szczyptą muzyki

20,27.01.2018 (soboty), godz. 12.00, sala 101 (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 15 zł dziecko, 20 zł opiekun; ilość miejsc ograniczona

20.01.2018 / Słoń Trąbalski i puzon

27.01.2018 / Rzepka i klarnet

Warsztaty teatralno-muzyczne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Celem zajęć jest rozwój wyobraźni najmłodszych widzów, którzy przez zabawę zgłębiają tajniki teatru i muzyki.

Podczas zajęć dzieci poznają budowę poszczególnych instrumentów oraz zapoznają się z ich brzmieniem wysłuchując różnego rodzaju fragmentów muzycznych. W trakcie takich spotkań, które mają charakter warsztatów, dzieci budują teatralną scenografię, dobierają kostiumy, obsadzają role i wspólnie z aktorem wystawiają mini-przedstawienie.

Każde spotkanie cyklu poświęcone jest innemu utworowi literackiemu i towarzyszy mu prezentacja innego instrumentu muzycznego.

Warsztaty poprowadzi Jakub Gwit z Teatru Rozmaitości „Gwitajcie”.

F E R I E  W  K I N I E

W tym sezonie w kinach mamy kilka dobrych propozycji, dla młodszych dzieci oczywiście wybierajmy filmy z dubbingiem i krótsze czasowo, w kinie Helios możemy zobaczyć  filmy dla najmłodszych Fernando, Miś Paddington ,  lub specjalnie dla najmłodszych widzów ofertę- Filmowe poranki, 

  • Przeciwdeszczowa piosenka
  • Akcja z listonoszem
  • Tęczowy mini – golf
  • Sprawa skradzionych okularów
  • Lot w przestworzach

Tęczowa Rubinka jest taka jak wszystkie dzieci w jej wieku. Uwielbia podróże w głąb wyobraźni, podczas których niesie pomoc swoim zabawkom. Gdy ktoś stamtąd potrzebuje pomocy, jej miś Ptyś sygnalizuje to migającym sercem i melodyjką. W czasie pobytu w Krainie Tęczy dziewczynka wciela się w różne role: lekarza, fryzjera, szefa kuchni czy strażaka, pomagając przyjaciołom wychodzić z największych opresji.

Dla trochę starszych dzieci nieśmiertelna klasyka „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” tym razem w pakiecie z konkursem, do wygrania wycieczka na Wyspy Skellig.

Bohaterowie „Przebudzenia Mocy” powrócili na wielki ekran i wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości oraz niezgłębione dotąd tajemnice Mocy… Jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów roku „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” króluje na ekranach kin Helios w całej Polsce.

Rey, którą Widzowie poznali w siódmym filmie z kultowej serii „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” oraz Finn, Poe i Luke Skywalker kontynuują wielką podróż! W związku z tą wyjątkową premierą Helios przygotował konkurs, w którym można wygrać niepowtarzalny wyjazd na irlandzkie Wyspy Skellig, gdzie powstawał film.

F E R I E   W   O P E RZ E

Alicja w Krainie Czarów – nagroda Najlepszego Choreografa roku 2015 dla Jacka Tyskiego za balet na motywach powieści Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów” i „Po drugiej stronie lustra”.

Terminy:

2018-01-26 11:00
2018-01-27 17:00

Miejsce: sala główna Opery na Zamku

Czas trwania: ok. 1 h 40 min (jedna przerwa)

Ceny biletów: 20-52 zł

Opis:

Historię Alicji, która przez magiczne lustro trafia do krainy czarów i magii, zna każde dziecko. Inspirująca opowieść o walce dobra ze złem i prawdziwej przyjaźni porusza także dorosłego widza, działa na jego wyobraźnię i sprawia, że przenosimy się w zaczarowane czasy dzieciństwa. Najlepszym sposobem na wykreowanie go na scenie jest taniec, muzyka o bogatej kompozycji z użyciem nowoczesnych technik i instrumentów, stylizowana na tę, którą znamy z filmów, oraz bajkowe, efektowne stroje i scenografia. O zbudowanie krainy ze świata dziecięcej wyobraźni zadbali najzdolniejsi polscy artyści młodego pokolenia. To jedyny w ostatnich latach balet pisany na zamówienie z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej. Historia oparta na motywach powieści Lewisa Carolla Alicja w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra oraz inspirowana filmem Tima Burtona Alice in Wonderland.

Fot. P. Gamdzyk©Opera na Zamku

WYKAZ SZKÓŁ/PLACÓWEK OŚWIATOWYCH ORGANIZUJĄCYCH OPIEKĘ i WYPOCZYNEK DLA DZIECI W RAMACH „FERII ZIMOWYCH 2018” W SZCZECINIE

http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11451.asp

 

Lp.

Nazwa organizatora

Telefon organizatora

Termin wypoczynkuodziny działalności

Adres organizatora

Szczegóły dotyczące miejsca wypoczynku

1.     

Szkoła Podstawowa nr 3 

91-487-30-32

15-19.01.2018

22-26.01.2018               godz. 7.30 – 16.00

ul. Reymonta 23,                     71-276 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 3

ul. Reymonta 23                                         

2.     

Szkoła Podstawowa nr 5 

91-433-30-07

15-19.01.2018

22-26.01.2018               godz. 8.00 – 16.00

ul. Kr Jadwigi 29,                      70-262 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Kr. Jadwigi 29                                         

3.     

Szkoła Podstawowa nr 7 

91-426-98-30

15-19.01.2018

22-26.01.2018               godz. 7.30 – 15.30

ul. Złotowska 86,                     71-793 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 7

ul. Złotowska 86                                         

4.     

Szkoła Podstawowa nr 8 

91-483-42-93

15 – 19.01. 2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 16.00

ul. Brodnicka 10,                          71-044 Szczecin

Szkoła Podstawowa Nr 8                                ul. Brodnicka 10

5.     

Szkoła Podstawowa nr 11 

91-453-94-33

15 – 19.01. 2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 15.30

ul. Em. Plater 20,                          71-632 Szczecin

Szkoła Podstawowa Nr 11                                ul. Em. Plater 20

6.     

Szkoła Podstawowa nr 12

91- 460-81-58

91-460-97-55

15 – 19.01. 2018                godz. 8.00 – 16.00

ul. Fl. Szarego 12,                          70-743 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 12                                ul. Fl. Szarego 12

7.     

Szkoła Podstawowa nr 13 

91-464-75-16

15 – 19. 01. 2018        godz. 8.00 – 15.00

ul. Bałtycka 1a,                     70-880 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 13

ul. Bałtycka 1a                                          

8.     

Szkoła Podstawowa nr 14 

91-421-50-50

15 – 19. 01. 2018        godz. 7.30 – 15.30

ul. Strzałowska 27A ,                    71-730 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 14

ul. Strzałowska 27A                                         

9.     

Szkoła Podstawowa nr 16 

91-483-31-88

15 – 19.01. 2018                  22 – 26.01.2018                godz. 8.00 – 16.00

ul. Chobolańska 20,

71-023 Szczecin

Szkoła Podstawowa 16

 ul. Chobolańska 20,

10. 

Szkoła Podstawowa nr 18  

91-442-49-49

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 16.00

ul. Komuny Paryskiej 20,                                 71-681 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 18                    

ul. Komuny Paryskiej 20,  

11. 

Szkoła Podstawowa nr  20  

91-482-16-21

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 8.00 – 16.00

ul. Dobrzyńska 2,           70-025 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 20                    

ul. Dobrzyńska 2  

12. 

Szkoła Podstawowa nr 23 

91-460-02-88

15 – 19. 01.2018                godz. 8.00 – 15.00

ul. Miernicza 10,                     70-823 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 23

ul. Miernicza 10                        

13. 

Szkoła Podstawowa nr 35

91-44-22-465

15 – 19.01.2018                  22 – 24.01.2018                godz. 7.00 – 15.30

ul. Świętoborzyców 40,                         71-665 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 35                         ul. Świętoborzyców 40

14. 

Szkoła Podstawowa nr 37

91-466-84-60   91-462-61-47

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 15.30

ul. L. Rydla 6,                                  70-783 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 37                         ul. L. Rydla 6

15. 

Szkoła Podstawowa nr 39

91-461-65-50

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 17.00

ul. Kablowa 14,                                  70-895 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 39                         ul. Kablowa 14

16. 

Szkoła Podstawowa nr 42

91-442-17-38

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 15.30

ul. Hoża 25,

71-699 Szczecin

Szkoła Podstawowa Nr 42                           ul. Hoża 25,

 

17. 

Szkoła Podstawowa nr 44  

91-421-80-10

22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 14.30

ul. Karpacka 29,                   71-872 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 44

ul. Karpacka 29

18. 

Szkoła Podstawowa nr 45  

91-432-72-93

15 – 19.01.2018                godz. 7.30 – 16.00

ul. Benesza 75,                   71-246 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 45

ul. Benesza 75

19. 

Szkoła Podstawowa nr 46  

91-422-20-07

15 – 19.01.2018                godz. 7.00 – 16.00

ul. Felczaka 13,                   71-417 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 46

ul. Felczaka 13

20. 

Szkoła Podstawowa nr 51

91-452-33-24

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 16.30

ul. Jodłowa 21,

71-114 Szczecin

Szkoła Podstawowa Nr 51                                ul. Jodłowa 21,

 

21. 

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 52  

91-484-35-60

15 – 19.01.2018                godz. 7.00 – 15.30

ul. Jagiellońska 61,                   70-382 Szczecin

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 52

ul. Jagiellońska 61

22. 

Szkoła Podstawowa nr 54  

91-434-50-04

15 – 19.01.2018                godz. 8.00 – 15.00

ul. Gen. L. Rayskiego 9,                   70-426 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 54

ul. Gen. L. Rayskiego 9

23.  Szkoła Podstawowa nr 55 (ZSO 3) 91-482-00-78

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 8.00 – 16.00

ul. Orawska 1,                          70-131 Szczecin

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 ul. Orawska 1
24.  Szkoła Podstawowa nr 56

91-812-16-65

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 15.30

ul. Malczewskiego 22,                                  71-612 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 56                         ul. Malczewskiego 22
25.  Szkoła Podstawowa nr 59  

91-463-37-95

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.00 – 16.00

ul. Dąbska 105,                           70-786 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 59

ul. Dąbska 105

26.  Szkoła Podstawowa nr 61

91-485-17-60

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 8.00 – 16.00

ul. 3 Maja 4/7,                               70-214 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 61                          ul. 3 Maja 4/7
27.  Szkoła Podstawowa nr 65 91-461-39-40

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 8.00 – 15.00

ul. Młodzieży Polskiej 9,         70-774 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 65                                        ul. Młodzieży Polskiej 9
28.  Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67  

91-422-06-10

15 – 19.01.2018                godz. 8.00 – 16.00

ul. Wielkopolska 14,                   70-450 Szczecin

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 67

ul. Wielkopolska 14

29.  Szkoła Podstawowa nr 71

91-460-07-88

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 16.30

ul. Bośniacka 7,                                70-842 Szczecin

Szkoła Podstawowa nr 71                          ul. Bośniacka 7
30.  Szkoła Podstawowa Nr 74

91-463-17-91

15 – 19.01.2018                  22 – 26.01.2018                godz. 7.30 – 15.30

ul. Seledynowa 50,                 70-781 Szczecin

Szkoła Podstawowa Nr 74                                                      ul. Seledynowa 50 
31.  Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji  

91-422-52-61

15-19.01.2018

22-26.01.2018               godz. 8.30 – 15.30

Al. Piastów 7,

70-327 Szczecin

Pałac Młodzieży PCE                          Al. Piastów 7
32.  Zespół Szkół Sportowych

91-433-58-97

15-19.01.2018

22-26.01.2018               godz. 7.00 – 17.00

ul. Małopolska 22,

70-515 Szczecin

Zespół Szkół Sportowych

ul. Małopolska 22