Gupik ma szczęście – spotkanie dla dzieci na zakończenie ferii

Zapraszamy dzieci i dorosłych, którzy czują się dziećmi 27 stycznia (sobota) 2018 o godz. 13.00 do filii bibliotecznej nr 4 przy ul. Barnima 25 na spotkanie z Tomaszem Nowaczykiem i jego książką dla dzieci „Gupik ma szczęście!”. Wstęp wolny.
O KSIĄŻCE
Gupik ma szczęście! to literacki debiut Tomka Nowaczyka, artysty kabaretowego, związanego z poznańską grupą Czesuaf. Zbiór wierszy dla dzieci to efekt pracy dwóch artystów: słowa autorstwa Tomka Nowaczyka oraz idealnie współgrające z rymowankami ilustracje, stworzone przez znanego rysownika Marcina Skoczka [skoQ.pl].
Gupik ma szczęście! to zbiór dwudziestu czterech zabawnych wierszyków dla dzieci, wydanych w czerwcu 2015 nakładem poznańskiego wydawnictwa BookFlow. W każdej z rymowanek można znaleźć ciekawą fabułę, niebanalne rymy, zabawę słowem oraz dowcipne i zaskakujące puenty. Każdy wiersz cechuje również niecodzienne poczucie humoru, które jest największym atutem zbioru.
Wiersze autorstwa Tomka Nowaczyka to opowieści inspirujące do aktywnej zabawy słowem zarówno najmłodszych czytelników, jak i tych nieco starszych. Lektura tekstów to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu rodziców i ich pociech, ale także dobry materiał edukacyjny do pracy w szkołach. To świeże spojrzenie na poezję, a tym samym, kolejna wartościowa pozycja wśród literatury dla dzieci.

 

 

O AUTORZE
Tomek Nowaczyk to znany polski artysta kabaretowy, założyciel poznańskiego kabaretu Czesuaf, aktor oraz stand-uper. Doświadczenie sceniczne oraz niepowtarzalne poczucie humoru mają odzwierciedlenie w jego twórczości literackiej, którą od lat rozwija jako swoją kolejną pasję. Autor wierszy dla dzieci, klaun w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu oraz zapalony maratończyk.

 

Autor: Marta Kostecka