Influencer Home2019-04-19T10:17:49+01:00

What's New

Trending Now

View Our Channel
View Our Channel

Entertainment For Everyone

Family Friendly Series

Quisque eget turpis sem. Phasellus varius tempor tellus, imperdiet auctor urna commodo vel ger dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante sadips ipsums dolores sits.

View Playlists

Pranks

 • 8 VIDEOS

Do it yourself

 • 12 VIDEOS

Life Hacks

 • 6 VIDEOS

Gifts

 • 8 VIDEOS

Accessories

 • 4 VIDEOS

Our Vlog

A New Adventure Everyday

Subscribe

Life Hacks

Popular Videos

View Playlists

Do it yourself

Trending Now

View Playlists

STORE

merch

Featured Products

STORE

merch

Featured Products

20% Off All Merch

Making Funny Videos Each Day

A bit more about US

Quisque eget turpis sem. Phasellus varius tempor tellus, imperdiet auctor urna commodo vel ger dolor diam, tincidunt ac euismod ac, sollicitudin varius ante sadips ipsums dolores sits.

Meet The Duo

256K

followers

182M

views

256K

followers

182M

views

Connect with us

#rachel&moni

A Dynamic Duo

Follow Us

From our blog

Badanie: oczekiwanie, że dziecko będzie idealne, uderza w samego rodzica

25 września, 2020|WIEDZA I EDUKACJA|

Perfekcjonistyczne oczekiwanie, że dziecko będzie idealne, uderza w samego rodzica – wynikło z badań psychologa dr. Konrada Piotrowskiego. Badał on związek między oczekiwaniem perfekcji od dziecka a trudnościami w rodzinie.

Perfekcjonizm – jak zdefiniowano w komunikacie na stronie Uniwersytetu SWPS – to posiadanie ekstremalnie wysokich standardów przy jednoczesnej tendencji do bardzo krytycznej oceny samego siebie. Rozwój tej cechy jest silnie zakorzeniony w relacjach z opiekunami w dzieciństwie i okresie dorastania. Staje się efektem presji, nierealistycznych oczekiwań i krytyki. Choć najczęściej perfekcjonizm jest rozumiany jako wysokie oczekiwania wobec samego siebie, to psychologowie wyróżniają także mniej znany przejaw tej cechy, czyli oczekiwanie perfekcji od innych osób, najczęściej bliskich lub ważnych dla perfekcjonisty.

W swoim badaniu dr Konrad Piotrowski z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu poszukiwał odpowiedzi na pytanie, czy oczekiwanie perfekcji od własnych dzieci niesie negatywne skutki także dla samego rodzica.

Uczelnia podsumowuje, że osoby wymagające perfekcji od siebie są sumienne, mają silną motywację do osiągania trudnych celów, a jednocześnie boją się pomyłek i negatywnej oceny. Z kolei perfekcjoniści, którzy oczekują, że to inne osoby będą idealne, mają pewne charakterystyczne cechy, które odróżniają ich od perfekcjonistów zorientowanych na siebie. Są bardziej narcystyczni, makiaweliczni, psychopatyczni, mniej ugodowi, lubią dominację, kontrolę oraz podkreślanie własnej siły i wyższości. Dla takich osób ważne jest, aby kontrolować innych i wywyższać się nad nimi. Aby to osiągnąć, wywierają presję, podżegają do konfliktów, upokarzają i gniewem reagują na niedociągnięcia bliskich.

„Oczekiwanie rodzica, że dziecko nie będzie popełniało błędów, że zawsze da z siebie wszystko, że nie spocznie, póki nie zrealizuje celu, wpływa negatywnie nie tylko na samo dziecko, ale także na rodzica. Jeśli dziecko nie spełnia nierealistycznych oczekiwań swoich rodziców, prowadzi to do wzrostu stresu rodzicielskiego, braku satysfakcji z bycia rodzicem i poczucia obciążenia tą rolą” – mówi dr Piotrowski.

„W zamyśle rodzica dążenie do tego, aby wychować dziecko, które zawsze da z siebie wszystko i nie będzie popełniało błędów, jest czymś dobrym, co przysłuży się wszystkim. Nic bardziej mylnego. Jak pokazują uzyskane przeze mnie wyniki, tacy rodzice są bardziej zestresowani, mają poczucie ciągłego obciążenia rodzicielstwem, a bycie rodzicem nie daje im satysfakcji. W innym badaniu zaobserwowałem także, że tacy rodzice częściej żałują tego, że w ogóle mają dzieci. A konsekwencje tego mogą być naprawdę poważne” – wyjaśnia dr Konrad Piotrowski.

W komunikacie uczelni poinformowano, że badanie nie tylko pozwoliło na zdobycie nowej wiedzy na temat roli perfekcjonistycznych oczekiwań wobec dzieci, ale również doprowadziło do opracowania pierwszego kwestionariusza psychologicznego, które będzie można wykorzystać w badaniach psychologicznych nad perfekcjonizmem zorientowanym na dzieci. Dzięki powstałemu narzędziu psychologowie przyjrzą się temu zagadnieniu z większą precyzją.

„Jak pokazują dane z ostatnich dziesięcioleci, poziom perfekcjonizmu wśród mieszkańców krajów rozwiniętych systematycznie rośnie. Mamy już dużą wiedzę na temat tego, jakie są skutki perfekcjonistycznych oczekiwań od samego siebie, ale wciąż niewiele wiemy na temat tego, jakie skutki – nie tylko dla dziecka, ale także dla rodzica – niesie za sobą oczekiwanie perfekcji od dzieci. Dlatego właśnie zdecydowałem się na opracowanie narzędzia badawczego, które w tym pomoże. Dotychczas takie narzędzie nie było dostępne dla badaczy, mam więc nadzieję, że moja praca będzie dla nich przydatna i pozwoli nam wszystkim lepiej zrozumieć rodzicielską potrzebę wychowania idealnego dziecka” – tłumaczy dr Piotrowski.

W badaniu wzięło udział 264 kobiet i 195 mężczyzn w wieku do 40 lat (posiadających co najmniej jedno dziecko w wieku powyżej 3 lat, pozostających w związku intymnym). Osoby badane wypełniały zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi badawczych do pomiaru perfekcjonizmu, narcyzmu oraz trudności rodzinnych.

Badanie znalazło się na łamach czasopisma PLOS ONE https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0236870

Źródło: Serwis Nauka w Polsce – www.naukawpolsce.pap.pl.

 

Patron działu Wiedza i edukacja

 

Nie zgadzam się z Konfucjuszem. Mana Stoch, trenerka zmiany

24 września, 2020|BIZNES, JA KOBIETA|

MANA STOCH

MANA STOCH 

TRENERKA ZMIANY, GRAFICZKA

PERSONAL BRANDING OPARTY NA WARTOŚCIACH

Tworzę pomysły i rozwiązania. Patrzę na ludzi i świat pozytywnym okiem, może dlatego w mojej przestrzeni

POMYSŁ STAJE SIĘ DZIAŁANIEM,
PROBLEM JEST WYZWANIEM,
A KONFLIKT MOŻE BYĆ INSPIRACJĄ.

Wierzę, że to od nas zależy, co zrobimy
z sytuacją, w której ustawiło nas życie.

Pomagam w budowaniu ścieżki rozwoju zawodowego i osobistego.

Dzielę się wiedzą o praktycznych narzędziach, które wspierają ten rozwój. Zwracam uwagę na wartości i przekonania w pracy i w życiu. Uczę jak tworzyć strategię rozwoju, zdobywać sprzymierzeńców, inspirować się, wykorzystywać własne zasoby, korzystać z otwartej komunikacji i tworzyć plan działania, aby to, czego się dowiesz nie poszło „w las”.

Moje umiejętności i zdolność łączenia doświadczeń sprawiły, że naturalnie pojawiła się droga trenerska, na której dzielę się tym co wiem, czego doświadczyłam i co wymyśliłam.

 • 8 lat pracy w HR
 • 5 lat pracy w sprzedaży i marketingu
 • 6 lat pracy jako grafik
 • 8 lat pracy jako copywriter
 • 1 rok pracy trenerskiej.

  Co możemy zrobić razem?

   

  Jeśli planujesz zmianę zawodową lub chcesz założyć firmę, jesteś w dobrym miejscu. Zakładam, że chcesz, aby Twój plan się powiódł, więc od razu przejdę do rzeczy. Potrzebujesz poczuć siłę w 4 konkretnych obszarach:

  • PERSONAL BRANDING  oparty na wartosciach
  • STRATEGIA FIRMY
  • KOMUNIKACJA
  • KREATYWNOŚĆ

  Poczujesz się pewnie i będziesz mieć gotowy plan, bo pomogę Ci zbudować markę osobistą, stworzyć strategię działania, zbadać potrzeby klientów i stworzyć produkty/usługi, które będą odpowiedzią na oczekiwania odbiorców.

  Dzielę się wiedzą i doświadczeniem. Słucham, rozmawiam, pomagam znaleźć najlepsze rozwiązania. Masz pomysł na siebie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pomogę Ci zbudować markę osobistą. Potrzebujesz wznieść swoją firmę na wyższy poziom? Pomogę zbudować skuteczną komunikację firmy, mocną strategię i prosty plan działania. Wspólnie możemy zmienić Twój pomysł na działanie, a problem na wyzwanie.

6 rzeczy, które powiem o sobie, choć mogą Cię kompletnie nie interesować

 

 • Kocham tatuaże. Śledzę ludzi z tatuażami i gapię się na nich bez opamiętania. Obiecałam sobie, że 1 tatuaż na 10 lat mi wystarczy. Kłamałam.
 •  Mój żywioł to sytuacje, w których plany zmieniają się z minuty na minutę.
 •  Chcę robić “wszystko” i być wszędzie. Nie opanowałam jeszcze jak to pogodzić z normalnym życiem.
 •  Gdy inni mówią, że się nie da, ja próbuję. Zazwyczaj okazuje się, że jednak się da.

Nie zgadzam się z Konfucjuszem “Wybierz pracę, którą kochasz, a w całym życiu nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia.” Z mojej perspektywy to wygląda zupełnie inaczej! Wybierz pracę, którą kochasz, a jest szansa, że będziesz pracować non stop, z maniakalnym zaangażowaniem, staniesz się pracoholikiem, zatrzesz granice między pracą, a Twoim życiem, będziesz odbierać większość spraw personalnie i nie będziesz chciał tego życia porzucić. Nie można być z tym wszystkim szczęśliwym, dlatego nawołuję NIE BĄDŹ FRAJERKĄ CZY FRAJEREM! Jakkolwiek to zabrzmi – szanuj siebie bardziej niż klientów.  Realia small business zmieniły się od czasów Konfucjusza. Pewnie on byłby dzisiaj frajerem.

 •  Czasami pojawiam się na panelach, dzielę się wiedzą i doświadczeniami i z Wami rozmawiam

 

Zapraszam Cię na warsztaty dla kobiet 40 plus!

Dla kogo konkretnie są warsztaty?

To miejsce dla Ciebie jeśli:

 • po Twojej głowie chodzi pomysł i potrzeba zmiany
 • odsuwasz ją w czasie lub nie możesz znaleźć w sobie odwagi na działanie
 • tak po ludzku nie wiesz od czego zacząć
 • uważasz, że nie liczy się metryka, ale pomysły, chęć i skuteczność w działaniu
 • zadajesz sobie pytanie “co pomyślą inni?”, a niech myślą co chcą. Ty rób swoje!
 • masz przekonania, które blokują Twoje szczęście i działanie
 • chcesz poznać inne kobiety, które myślą i czują podobnie
 • chcesz przeżyć przygodę, podjąć wyzwanie, działać, poczuć wiatr we włosach i moce sprawcze

Zmiana czyli Twoja droga, Twoja decyzja

Etapy zmiany

Poznasz etapy zmiany i płynące ze zmiany dobrodziejstwa. Popracujesz też z oporem przez zmianą. A na koniec zagramy w grę “strach ma wielkie oczy” 🙂

Przekonania

Jakie przekonania o sobie, ludziach i świecie Cię wspierają, a które Cię powstrzymują przed realizacją pomysłów, marzeń i celów zawodowych? Dobre pytanie , prawda?

Mapa celu czyli jak zrealizować swoje marzenie lub potrzebę

Pomysł  / cel

Możesz na warsztaty przyjść z gotowym celem lub marzeniem, ale możesz też na warsztatach podjąć decyzję, który z Twoich pomysłów zrealizujesz jako pierwszy.

Możesz nie mieć pomysłu na siebie idąc na warsztaty, ale jestem pewna, że w ich trakcie zapragniesz konkretnej zmiany. Ona nie musi być duża, ważne, żeby się dokonała.

Wiadomo, że pomysłów możesz mieć kilka, ba! kilkanaście – wtedy podpowiem jak wybrać z głowy zatłoczonej pomysłami ten najważniejszy i pierwszy do realizacji.

Mapa pomysłu

Zbudujesz mapę pomysłu, wyznaczysz pierwsze działania, odszukasz sprzymierzeńców, znajdziesz sposób na wrogów i dywersantów, zrobisz pierwszy krok do zmiany

Warsztaty odbędą się stacjonarnie lub online w zależności jaka będzie aktualna sytuacja covidowa. Zaznaczam obie możliwości, ponieważ najważniejsze jest, abyśmy były zdrowe i bezpieczne.

Oczywiście opcja optymalna to wspólne działanie, niezastąpiony kontakt na żywo i wspólna kawa!

 • czas trwania: 2 dni weekendowe, każdy od 9-15, oczywiście z przerwą na lunch 
 • ilość miejsc: max. 7

Nie możesz się zdecydować lub masz pytania?

Zostaw nam swoje pytania i prośby,

a odezwiemy się do Ciebie ze specjalnie dopasowaną ofertą

 

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez witrynę.

SZKOLENIE DLA KOBIET 40+

PLN400
 • ONLINE
 • 2 dni

KOBIECY DYSKURS inaczej czas Kobiet!

Tworzymy dla siebie i Ciebie, dla kobiet. Uczymy się od kobiet, bo kto lepiej zrozumie kobietę niż druga kobieta?

W programach, artykułach, Live’ach otrzymasz sprawdzoną, merytoryczną i przyjaźnie podaną wiedzę, potwierdzoną wieloletnim doświadczeniem.

Oglądaj nas!