Na Pomorzu Zachodnim też odbędą się Igrzyska

DSC07633Namiastka Igrzysk Rio de Janeiro 2016 w Stargardzie? Czemu nie? Emocji z pewnością nie zabraknie. Do rywalizacji przystąpią bowiem podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej i środowiskowych domów samopomocy z Pomorza Zachodniego. Poprzez udział w XXIII Wojewódzkich Igrzyskach Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych ćwiczą oni wolę walki, hart ducha oraz charakter. Sportowe zmagania będzie można obserwować w piątek, 9 września br.

Stargardzkie wydarzenie to impreza cykliczna, od lat ciesząca się sporym zainteresowaniem. Na starcie tegorocznej edycji Igrzysk stanie 20 wojewódzkich drużyn. Każda z nich złożona będzie z sześciu sportowców. O tytuły mistrzów, a przede wszystkim, aby sprawdzić swój poziom sprawności fizycznej, zawodniczki oraz zwodnicy rywalizować będą w 4 konkurencjach. To bieg na 60 metrów, rzut piłeczka palantową, skok w dal oraz rzut piłką lekarską. Areną zmagań będzie Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ulicy Sportowej.

Wydarzenie – jak na Igrzyska przystało – rozpocznie tradycyjna ceremonią otwarcia, defilada drużyn,olimpiada 2007 012 wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Imprezie towarzyszyć będą występy muzyczne, m.in. orkiestry dętej, pokaz przelotu gołębi pocztowych, a część artystyczną zapewnią uczestnicy WTZ i ŚDS ze Stargardu.

Dla sportowców niepełnosprawnych udział w Igrzyskach pełni rolę terapeutyczną. Podnosi ich samoocenę i poczucie własnej wartości, dostarcza radości, uśmiechu oraz pozwala cieszyć się z osiągnięć sportowych. Stanowi również motywację do dalszych działań, a także zachęta do podejmowania nowych wyzwań.

Wzorem poprzednich czterech edycji w przedsięwzięcie włączył się Urząd Marszałkowski, który wsparł organizację Igrzysk kwotą 5 tys. zł. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Stargardzie , kontakt telefoniczny 91 577 60 58.