11094205_10205415353721566_409130317_nJuż wkrótce, bo 18 listopada dowiemy się kto w tym roku jest najbardziej eco kreatywny.

Za kilkanaście dni Wielki IV Finał Szczecińskiego konkursu Eco Fashion. To już kolejna edycja konkursu. Organizatorem jest SSW Collegium Balticum.

Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku na terenie uczelni, a pretekstem i powodem dla pomysłu była nowelizacja tzw ustawy śmieciowej. W kolejnych latach impreza organizowana była już w partnerstwie z centrami handlowymi, które bardzo chętnie łączą modę z ekologią. W tym roku partnerem i współorganizatorem jest szczecińskie CH Atrium Molo.

Konkurs Eco Fashion to świetny pretekst, aby uczyć i edukować lokalne społeczności, zachęcać do wspólnego dbania o otoczenie.  

Moda zazwyczaj kojarzy się z blichtrem, marnotrawstwem, bogactwem. Mało kto mówiąc o modzie myśli o środowisku naturalnym. Szczecińska uczelnia uczy i zachęca do łączenia na pozór sprzecznych spraw: mody i ekologii. Od lat wiadomo, że przeplatanie zabawy i nauki daje znakomite rezultaty.

Zabawę dedykujemy wszystkim, którzy lubią eksperymentować z modą, a tematyka ekologii nie jest im obca. Na wielki finał przygotowaliśmy wiele atrakcji, nagród oraz konkursów również dla najmłodszych. Podczas wspólnej zabawy rozlosujemy podwójne zaproszenia do Kina Helios. Koniecznie przyjdźcie całymi rodzinami, będziecie zaskoczeni, oczywiście pozytywnie – mówi Monika Juszczyszyn, szefowa działu marketingu SSW Collegium Balticum.

W konkursie obok propagowania postaw proekologicznych, ważne są oryginalny pomysł i staranność wykonanych prac. sukienka_kZadaniem uczestników  jest  zaprojektowanie oraz wykonanie dowolną techniką (z materiałów w postaci odpadów np.: plastik, makulatura, puszki itp.) dowolnej stylizacji z konfekcji damskiej lub męskiej. Udział wziąć mogą wszyscy mieszkańcy Szczecina i okolic. Cechą preferowaną wśród zgłaszających swoje prace jest wysoka wrażliwość na los środowiska naturalnego. Wszyscy okoliczni pasjonaci, mody, fani ekologii, zdolni manualnie i pomysłowi bardzo mile widziani. Najlepsze prace obok wyróżnienia na ekspozycji otrzymają nagrody w postaci bonów pieniężnych.

Prace można zgłaszać do dnia 09.11.2016 r. Wielki finał poprzedzi tygodniowa wystawa najlepszych prac w CH Atrium Molo.

Jaki jest cel tego zamieszania?

Dzięki takim inicjatywom uczymy się właściwej segregacji odpadów, utrwalamy zachowania przyjazne dla środowiska, kształtujemy świadomość proekologiczną, dowiadujemy się jak praktycznie wykorzystać odpady, dając im drugie życie. Ot, niby tak  niewiele, a jak ważne to dla nas i przyszłych pokoleń naszej planety!

Termin nadsyłania prac 09.11.2016

Organizator SSW Colegium Balticum

kontakt:

tel: 91 48 38 164
e-mail: konkurs@cb.szczecin.pl

GALERIA: