W piątek 7 kwietnia, późnym wieczorem Szczeciński Dom Kultury 13 Muz wypełniła grupa pasjonatów, by uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu- premierze klipu, promującego kizombę i Szczecin.

Angolska kizomba jest tańcem romantycznym, z elementami subtelnego erotyzmu, wymagającym bliskiego kontaktu między partnerami. Tu liczy się głównie komunikacja partnerska oraz to, sposób w jaki dwa ciała mogą stanowić jedność.
Pomysłodawczyni przedsięwzięcia,Dominika Pietrzyk, nie ukrywa, że nie liczyła na tak duże zainteresowanie projektem.

Chodziłam na imprezy taneczne, gdzie było można tańczyć bachatę i salsę. Zauważyłam, że mało osób docenia lub zna kizombę. Tutaj właśnie zapaliła się lampka. Trzeba coś z tym zrobić! Pomysł klipu przez kilka tygodni dojrzewał w mojej głowie. Liczyłam na max 10 osób, a zgłosiło się około 50!

Na początku sama chciałam zrobić układ, lecz kiedy tyle osób się zadeklarowało postanowiłam poprosić o to ludzi, którzy ukształtowali mnie jako kizombowiczkę. Choreografię opracowali Marta Stupak z Adamem Antoszczakiem.

Warto podkreślić, że część osób z poniższego klipu uczyła się podstaw kizomby krotko przed nagraniem. Próby trwały całe wakacje. Spotkania odbywały się o 10 rano w niedzielę, dodatkowo ćwiczono w tygodniu.
– Nie chodziło mi tylko o najlepszych tancerzy, lecz o pokazanie, że wszystko jest możliwe jeżeli są chęci. Realizacja całego projektu od zebrania chętnych do premiery trwała cały rok – dodaje organizatorka.
Wybór miejsc do klipu nie był przypadkowy. Szczecińskie Błonia, Wały, Bulwary, dworzec i Filharmonia – to najbardziej rozpoznawalne i kultowe miejsca w Szczecinie.
Jedna z tancerek, Roksana przyznaje, że ten klip to wielka przygoda.
– Poznałam wiele wspaniałych osób, którzy podzielają moje marzenia. i pasje! Pracowaliśmy ze sobą ciężko prawie rok, co nas ze sobą zbliżyło. Narodziło się wiele przyjaźni pośród uczestników teledysku.

Dlaczego Szczeciński Dom Kultury 13 muz?

Dominika Pietrzyk: Jest to miejsce, w którym robi się dużo dobrego i pozytywnego dla lokalnych społeczności. Spotkaliśmy tu ludzi, którzy bardzo przychylnie zareagowali na naszą propozycję. Nowy Dyrektor, Waldemar Kulpa bardzo chętnie pomógł nam w realizacji imprezy, za co bardzo dziękuję.

Zapraszamy do obejrzenia klipu promującego szczecińską kizombę:) Ciarki przechodzą!

 

autor: Anna Maria Dąbkowska

zdjęcia: www.wojteklisowski.com