Dziś premiera Ebooka, który zmieni życie wielu kobiet poszukujących gotowych, sprawdzonych i prostych narzędzi w dążeniu do sukcesu „Super Liderka.  Angażuj, inspiruj, rozwijaj – te trzy słowa podtytułu mówią wszystko o tym, jaka powinna być dobra liderka. My kobiety mamy to w genach, mamy naturalne predyspozycje i talenty do bycia Super Liderkami. Kwestia tylko CZY i JAK je wykorzystamy w naszym rozwoju. I właśnie w tym ma pomóc ten kursoBOOK: w odkryciu i rozwijaniu tego, w czym jesteśmy świetne.

KursoBOOK ma charakter uniwersalny. Sprawdzi się dla tych z Was, które są dopiero na początku drogi, stawanie się Super Liderką mają w swoich ambicjach i chcą ten rozwój dobrze zaplanować. Sprawdzi się dla tych z Was, które już są liderkami, ale może potrzebują inspiracji i podpowiedzi jak być w tym jeszcze lepsze. A może już jesteś Super Liderką i dla Ciebie ten kursoBOOK będzie po prostu podręcznym narzędziem, do którego zawsze możesz zajrzeć i poszukać szybkiej podpowiedzi lub rozwiązania. 

Skąd pomysł na Ebooka właśnie dla kobiet?

Takiego podręcznika mi brakowało, kiedy budowałam swoja rolę liderki przez ponad 20 lat. Dzisiaj chcę się podzielić moją wiedzą, doświadczeniem oraz tym wszystkim, co w moim przypadku było najważniejsze i co się zwyczajnie sprawdziło.

Doświadczenie, pasja, skuteczność, sprawczość.

Ponad 20 lat zawodowego życia spędziłam w korporacji bardzo wspierającej rozwój ludzi. To pomogło mi stać się liderką, taką jaką chciałam – liderką swojego życia i liderką ludzi. Nie była to łatwa droga. Miałam wielu ludzi wokół siebie, którzy mnie wspierali zawodowo i prywatnie. Ale miałam też swoje wielkie wyzwania, z którymi mierzyłam się jak każda z nas:

Jak pogodzić pracę z życiem rodzinnym? Jak pokonać swoje słabości i poczucie, że może jestem niewystarczająco dobra? A może brakuje mi umiejętności i kompetencji?

Rola liderki nie jest łatwa i jednoznaczna.

Zwłaszcza w obecnych czasach od dobrych liderów wymaga się tak wiele. Instytut Gallupa wymienia kilka kompetencji, które dzisiaj są najważniejsze dla liderów. Pierwszą z nich jest na pewno stawianie ludzi w centrum uwagi, pracowników, nie klientów. Musi umieć budować dobre relacje z pracownikami. Mieć empatię. Rozwijać, angażować, motywować i inspirować. Zarządzać zmianą. Myśleć strategicznie i krytycznie. Budować odpowiedzialność. To są kompetencje naprawdę ogromnej wagi i znaczenia, trudnych do wypracowania. Wiele z nich kobiety liderki mają naturalnie w sobie, może ukryte, czekające aż same je odkryjemy i rozwiniemy.

Dla kogo Ebook?

Dedykuję kobiecej pracy u podstaw, naszym codziennym zmaganiom w stawaniu się dobrą liderką w pracy i w życiu. Każda z nas staje prędzej czy później przed wyzwaniami i wyborami, które albo nas zatrzymają, albo rozpędzą nasz rozwój. Wiele w tym wszystkim zależy od nas samych…

Dlaczego kursoBOOK a nie po prostu ebook albo kurs online?

Muszę się przyznać, że plan był zupełnie inny. To miał być kurs online, który nawet nagrałam, a pierwszą darmową część wypuściłam już w grudniu 2019 r. Tylko kiedy wysłuchałam nagrania drugiej części kursu, to stwierdziłam, że jest tam za dużo informacji, które podane tylko w formie audio po prostu umykają. Pomyślałam, że może warto je przelać na papier i dać im trwałą formę, do której zawsze można wrócić.

Kurs online wydał mi się za długi i za monotonny dla przedstawienia tak ważnych rzeczy. Poza tym ja sama miałam czasowy przesyt produktami online (zwłaszcza w czasie narodowej kwarantanny): kursów, szkoleń, webinariów etc. Tęskniłam za czymś pisanym, na czym mogę skupić uwagę i czas na dłużej. Tu jest tekst, który nie zniknie, zawsze można do niego wrócić. Jest interaktywnie: czytasz, a potem pracujesz nad zadaniami!

Gotowe narzędzie warsztatowe

Ten kursoBOOK służy do pracy, to gotowe narzędzie, z którego w każdej chwili można skorzystać. Treści można natychmiast zacząć wprowadzać w życie dzięki praktycznym ćwiczeniom.

KursoBOOK stał się pozytywnym produktem wirusowej, długiej kwarantanny 2020, która nam wszystkim zapadnie na długo w pamięci… Cieszę się, że ten czas był dla mnie produktywny i zmobilizował mnie do spisania i podzielenia się tym, co tak długo zbierałam i trzymałam dla siebie.

Zapraszam do kursoBOOKa „Super Liderka”!

Karolina Karwowska

Sukces każdej organizacji to zaangażowany, zmotywowany i efektywny zespół. O tym jak bardzo prawdziwe jest to stwierdzenie przekonała się w trakcie 20 lat zarządzania organizacjami w specyficznych sektorach gospodarki oraz w różnych kulturach. Teraz chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem w obszarze budowania angażujących organizacji i projektowania pozytywnego doświadczenia pracownika, szczególnie z perspektywy zarządu. W 2015  Firma, którą zarządzała przez 14 lat zdobyła tytuł Great Place to Work, czyli najlepszego miejsca pracy w Polsce. Jest autorką kursoBOOKa Super Liderka, praktycznego poradnika dla liderek, które chcą ukształtować swój indywidualny, kobiecy styl zarządzania i dzięki niemu inspirować, rozwijać i motywować pracowników. W 2013 roku znalazła się na 12 miejscu w gronie 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce według rankingu Pulsu Biznesu. Od 2018 prowadzi własną firmę doradczą, prowadzi szkolenia i prezentacje, pisze bloga oraz publikuje artykuły m.in na łamach Harvard Business Review Polska, HR Business Partner, Wiedza i Praktyka oraz Brief.

KUP KURSOBOOKA I BĄDŻ SUPER LIDERKĄ!