O nich nie można milczeć. Członkowie stowarzyszenia Kocham Kijewo „rozwalają” system. Pokazują, że nie ma co siedzieć na tyłkach, narzekać, że pomimo czasem nieprzyjaznego, lokalnego wiatru w oczy, będą działać na rzecz najbliższego otoczenia.

Wszyscy członkowie stowarzyszenia  mieszkają w szczecińskiej dzielnicy Kijewo (prawobrzeżna cześć miasta), to ich ukochane miejsce. Zawsze interesowali się  otoczeniem i chcieli coś robić. Wszystkich łączą: chęć działania, pomysły, energia, zaangażowanie i … niebanalne pomysły na rozruszanie lokalnych mieszkańców.

Pracujemy, mamy rodziny więc z  czasem i możliwościami jest różnie, ale w grupie zawsze zadania się rozkładają i dajemy radę. Niektórzy z nas byli lub wciąż są członkami rady osiedla. Bez żadnego kontekstu politycznego, we wrześniu 2016 powołaliśmy Stowarzyszenie Kocham Kijewo. Zależy nam na rozwoju naszego Osiedla przy uwzględnieniu jego wyjątkowych walorów przyrodniczych – mówi prezes stowarzyszenia Joanna Litwicka.

Zaczęli od Krokusowej rewolucji w Kijewie w październiku 2016 r. Potem sprzątali osiedle – akcja Sprzątanie przy baranie (przed świętami wielkanocnymi). W maju 2017 posadzili w okolicy drzewka magnolii. Nieopodal, nad Jelenim Stawem, na urządzeniach do ćwiczeń, wspólnie z TLS Sport organizują otwarte, darmowe treningi dla wszystkich chętnych. Będą się odbywały aż do jesieni.

W tę sobotę Kocham Kijewo zaprasza wszystkich małych i dużych na Festyn Rodzinny Polscy poeci dzieciom z bardzo mocnym akcentem na misję edukacyjną i  mądrą rozrywkę z zaangażowaniem i dzieci i dorosłych.

Podczas imprezy będzie się działo tak dużo, że nie jesteśmy napisać o wszystkich atrakcjach na FB.

We wrześniu odbędzie trzecia edycja Biegu z różą. To ciesząca się rosnącą popularnością, lokalna impreza biegowa, po wspaniałych terenach leśnych w Kijewie. W tym roku planowane jest wydarzenie dla 100 biegaczy. W ubiegłym roku miejsca startowe zostały zarezerwowane w kilka dni.

Po drodze chcemy zorganizować nordic walking, jako wydarzenie o charakterze bardziej rekreacyjnym niż sportowym, pod hasłem „Kije w Kijewie”. Mamy wiele planów i mnóstwo pomysłów, ale ich realizacja jest uzależniona od funduszy.

Trzymamy kciuki za Kocham Kijewo!

O stowarzyszeniu:

KOCHAMY KIJEWO

Jesteśmy grupą mieszkańców, którym zależy na rozwoju naszego osiedla i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Od lat aktywnie działamy na polu społecznym. Część z nas pełni funkcje w Radzie Osiedla Kijewo. Od kilku lat wspólnymi siłami zmieniamy nasze otoczenie, by Kijewo stało się nowoczesnym, prorodzinnym i ekologicznym osiedlem. W tym celu w 2016 roku stworzyliśmy stowarzyszenie Kocham Kijewo, którego zadaniem jest organizacja i koordynacja wszelkiego rodzaju działań prospołecznych na osiedlu. Mamy wiele sukcesów na koncie, które utwierdzają nas w przekonaniu, że wspólna siła małej społeczności może wiele zdziałać. Dzięki pomocy ZUK doprowadziliśmy do rewitalizacji terenu Jeleniego Stawu, dzięki wsparciu Radnej Miejskiej Pani Joanny Bródki urządziliśmy na tym obszarze nowoczesny teren rekreacyjny z urządzeniami dla dzieci i dorosłych. Własnymi siłami organizujemy sąsiedzkie akcje wspólnego sprzątania. Od dwóch lat organizujemy „Bieg z różą” – rodzinną imprezę sportową, w której udział bierze prawie setka biegaczy! Od lat aktywnie działamy w obszarze społecznym. Festyny rodzinne nad Jelenim Stawem: „Poszukiwanie skarbów” lub „Gdzie żarły w Kijewie dinozaury” przyciągające rzesze mieszkańców Kijewa i Prawobrzeża nad Jeleni Staw to nasz powód do dumy. Wierzymy, że wprowadziły one nową jakość mądrej rozrywki rodzinnej, wyłamując się tym samym z przestarzałych schematów i rutyny osiedlowych festynów.

Zarząd:

 

Litwicka Joanna Magdalena

Prezes Zarządu
Drewnowska Agnieszka Róża Skarbnik Zarządu
Kubiś Agnieszka Krystyna W-ce Prezes Zarządu
Piątek Dominika Maria W-ce Prezes Zarząd

kontakt@kochamkijewo.org.pl

Stowarzyszenie Kocham Kijewo

www.facebook.com/KochamKijewo

Adres: Niedźwiedzia 25/1, 70-793 Szczecin

Numer konta bankowego: 48 1600 1462 1834 2191 8000 0001

NIP 9552404964, REGON 365527078 

KRS 0000639656