Serial “Ranczo” nadawany jest od 2006 roku. Główną bohaterka Lucy, Amerykanka, przyjeżdza z wielkiej Ameryki do małej wioski na Podlasiu. Można przewidziec z czym spotyka się Lucy w każdej kolejnej serii. Serial trwa do dziś, a kultowe już cytaty i wycinki scen krążą w internecie nie  tracąc na popularności. Ostatni sezon “Rancza” oglądało średnio 6 milionów Polaków.

Dla porównania drugi sezon „House of Cards” na najpopularniejszym torrencie udostępniało ponad 6 tysięcy Polaków. Oglądalność tego serialu w programie Ale kino+ plasowała się na poziomie kilkunastu tysięcy widzów. Podobnie jest z drugim zagranicznym serialem w Polsce – „Grą o Tron”. Pierwszy sezon zgromadził przez telewizorami około 100 tysięcy Polaków. Według zaś serwisu TorrentFreak, nasi rodacy odpowiadali za 3 proc. wszystkich ściągnięć, których było średnio 3,4 miliona na odcinek. To daje nieco ponad 100 tysięcy pobrań.  Kultowy serial “Gra o Tron” to dziś oglądalność poziomie ….25 milionów widzów, z tym że na całym świecie, przy ogromnych nakładach na reklamę, promocję i samą produkcję. Zatem nasz serialowy, jak to zwą niektórzy “cebulak” może śmiało relatywnie stanąć w szranki z najlepszymi serialami wszechczasów. Od kilku sezonów zapowiada się koniec serialu. Trudno powiedzieć czy są to sprytne zabiegi producentów czy rzeczywiście to koniec?

Na Fb powstałł profil z apelem do producentów:

“Wszyscy fani “Rancza” w jednym miejscu i celu nie chcemy zakończenia serialu na 10 sezonie. Jeśli ty także chcesz kontynuacji, dołącz do nas” administratorzy zachęcają do polubienia fanpage’a.

Na dziś statystyki dynamicznie rosną

2609 Osoby, które o tym mówią
20 128 łączna liczba polubień strony –  0,4% w zeszłym tygodniu
74 Nowe polubienia strony – 131,3%
zrzut-ekranu-2016-11-21-o-08-15-13

 

Ten fenomen może wynikać z naszego, polskiego podejścia do siebie samych. Owszem, lubimy się z siebie śmiać ale pod warunkiem, że nikt z nikt nas nie szydzi, a z klasą i dobrym żartem szturcha łokciem. Znakomita obsada, dobry scenariusz, adekwatność do aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej i absolutnie szczery przekrój naszego społeczeństwa. Każdy z nas zobaczy tam siebie lub jeszcze lepiej swojego sąsiada.

Obsada:

Cezary Żak, Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski, Dorota Nowakowska , Katarzyna Żak
Arkadiusz Nader , Violetta Arlak Violetta , Grzegorz Wons , Sylwester Maciejewski , Dorota Chotecka Piotr Pręgowski, Marta Lipińska , Wojciech Wysocki Wojciech , Ewa Kuryło, Elżbieta Romanowska
Leon Charewicz Leon, Anna Stępień, Franciszek Pieczka, Piotr Ligienza, Bartłomiej Kasprzykowski, Tomasz Sapryk , Patricia Kazadi, Jacek Kawalec, Beata Kowalska , Mateusz Rusin , Emilia Komarnicka, Sławomir Orzechowski , Iwona Rulewicz Iwona , Anna Iberszer Anna Iberszer Francesca Andreoni, Magdalena Waligórska , Grażyna Zielińska , Magdalena Kuta , Marta Chodorowska

źródło

https://ranczo.tvp.pl

wirtualnemedia.pl