Podczas konferencji zapowiadającej rajd Baja Poland Polska 2017 zapytałyśmy o kobiety zawodniczki, m.in o Klaudię Podkalicką

“Bardzo się cieszymy, że Klaudia z nami startuje, bardzo się stara, jest naprawdę dobra – powiedział pan Krzysztof. “Kobiety w motosporcie pojawiły się na dobre. W rajdzie Paryż Dakar startują wybitne motocyklistki, które nie mają sobie równych powiedział –  Powoli trzeba przestać dzielić tę dziedzinę sportu w kontekście płci. Dziś są świetni zawodnicy i świetne zawodniczki. Kiedyś sie mówiło: no baba mi dowaliła, dziś mężczyźni traktują start kobiet bardzo poważnie. Ścigają się na równi”.

W nadchodzącym rajdzie Baja Poland Szczecin, Dobra, Drawsko Pomorskie 31.08- 03.09.2017 wystartuje kilka zawodniczek i pilotek, czekamy na potwierdzenie listy startowej.

“Podczas rajdu jest podobnie jak w rodzinie. Kobiety pracują umysłowo, a my mężczyźni bierzemy na siebie zadania ciężkie/fizyczne jak np zmiana koła”- powiedział Krzysztof Hołowczyc.

W spotkaniu z mediami wzięli udział: Krzysztof Hołowczyc, Michał Małuszyński – przedstawiciel sponsora generalnego Columna Medica, Piotr Krzystek – prezydent Szczecina, Teresa Dera – wójt gminy Dobra, Adam Cygan – Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

Galeria