LADIE’S JAZZ FESTIVAL 2017 w dniach 20 – 27 sierpnia w Gdyni. 
12 koncertów.

Jedyne występy w Polsce, pierwsze wizyty w kraju i długo oczekiwane spotkania po latach. 
Gdynia stolicą kobiecego jazzu na najwyższym poziomie!


Ladies’ Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.

Największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie ta, która występowała w Carnegie Hall, śpiewała m.in. z Bobbim McFerrinem, Stingiem, Dianne Reeves (która zresztą dziękowała Jej za inspiracje i wzorce), największa polska gwiazda wokalistyki jazzowej na świecie, Urszula Dudziak, która wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 20 sierpnia o 20:00.
 21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi rewelacyjna młoda amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs. Jej debiutancka płyta od razu pojawiła się ze znaczkiem Blue Note! Kandace to nowe i niezwykle ciekawe zjawisko na światowej scenie jazzu, soul i pop. „Jej głos może roztopić wszystkie śniegi” – powiedział o niej Prince, współpracuje z producentem Lizz Wright i Melody Gardot, fachowcy porównują ją również z Norah Jones. Jej jedyny koncert w Polsce rozpocznie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie 21.08. o godz. 20:00.

Jeśli o kimś można powiedzieć, że bossa novę wypił z mlekiem matki, to tylko o niej: jest córką twórcy gatunku Joao Gilberto i Miuchi; nie tylko rodzice, ale i ich znajomi to wielcy bossy, a ona sama przyznaje się do fascynacji zarówno Princem jak i Debussim, Bjork i Gershwinem czy Billie Holiday, a także amerykańskim soulem i disco. Prawdziwa „Girl from Ipanema” z nowojorsko-londyńskim akcentem, Bebel Gilberto po dziesięcioletniej przerwie ponownie wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w tym roku w ramach Ladies’ Jazz Festival: 26 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie i brazylijską plażą i londyńskim klubem tanecznym. Koncert zacznie się o 20:00, ale o której skończy…

Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej songwriterki i wokalistki Wendy Lands. Artystka zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.
Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak „Deszcz” (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej  czy „Tak mało Cię znam” (Dancing With Antonio)  z repertuaru Sławy Przybylskiej’, „Cicha noc” (My Memories Of You)  i „Ja jestem Twoja” (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz „Nie wierzę piosence” (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.
Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tę uznawaną za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, 27 sierpnia o g. 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Tego samego dnia będziemy również świętować stulecie urodzin Elli Fitzgerald specjalnym koncertem Krystyna Durys Celebrates Ella (27 sierpnia g. 18:00, Teatr Muzyczny w Gdyni)

W dniach 22-25 sierpnia bezpłatne koncerty finalistek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2017. Wystąpią: Aga Czyż, Magdalena  Howorska, Monika Malczak, Judyta Pisarczyk, Kinga Pruś, Alicja Serowik, T/Aboret i Agata Zamirska. Koncerty te będą zaczynały się o godzinie 17.00 w Muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim w Gdyni.
Bilety w ebileteriach w cenie od 50 do 160zł w zależności od koncertu i miejsca. Serdecznie zapraszamy na sierpniowe spotkanie z damską wersją jazzu nad pięknym polskim morzem!

Maciej Farski

Koncerty biletowane i bezpłatne. Więcej informacji:
 Maciej Farski
, mfarski@mfbridge.pl; 
maciej.farski@modernlook.pl
, tel: 603 132 192