fbpx
My Blog2019-10-28T20:44:25+01:00

Featured Article

This Book Will Change Your Perspective On Life

Donec fringilla nunc eu turpis dignissim, at euismod sapien tincidunt. Maecenas eleifend congue cursus. In vitae enim quis sem pharetra.Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem.

Continue Reading

Czy mężczyznom jest łatwiej w życiu?

By |14 kwietnia, 2021|

Dziś zapytano mnie czy mężczyznom jest łatwiej życiu? Co odpowiedzieć na to pytanie?

Jest zupełnie odwrotnie! Do pewnego momentu, może jakieś sto lat temu lub ciut dawniej mogło tak być. Dziś jednak serdecznie im współczuję. Dlaczego? – zapytasz ze zdziwieniem.

Wyobraź sobie, że współczesny mężczyzna, który często tkwi jeszcze mentalnie w patriarchalnym, jedynym znanym mu, słusznym systemie wartości, potrzeb i wierzeń, nagle czuje kobiecy oddech na plecach. I nie piszę o seksie.

W kontekście feminizmu, kobiecej drogi do równouprawnienia, definiuję dwa główne style męskiego odbioru i interpretacji przemian.

Profil przyjaciel przyjmuje styl akceptacji, zrozumienia, partnerskiego podejścia. Mężczyźni w tym profilu są gotowi do konstruktywnej, rzeczowej dyskusji, nie wierzą w zabobony i wspierają kobiety w ich emancypacji. Są świadomi korzyści jakie z tego wynikają dla wszytskich. O tych się nie martwię, przejdą to bezobjawowo.

Moje pokłady empatii i współczucia uruchamia druga grupa i to oni mają z nami ciężko.

Profil rycerz jest nieswój, przechodzą go ciarki. Nagle musi rywalizować i zarazem współpracować z Tobą tam gdzie wszystko było poukładane „po męsku”. Zamiast w kryzysie dać sobie po pysku i pójść dalej, będzie musiał rozmawiać, słuchać, brać pod uwagę Twoją wrażliwość i niemęski ogląd świata.

Czy myślisz, że to jest łatwe, zrozumieć co dzieje się w Twojej głowie, jak działasz, jak się z Tobą dogadać? Pamiętaj, że on jeszcze nie rozumie, bo i skąd, że Twoje łzy i emocjonalność to kapitał, którym można skutecznie zarządzać, nie jak do tej pory drwić, wyśmiewać czy ignorować.

Przecież jesteś kobietą! Masz inny mózg, mimo, że jesteś niejednokrotnie lepiej wykształcona i doświadczona, nadal niestety lubisz różowy, używasz cieni z brokatem, kochasz tiul i płaczesz za każdym razem, gdy jest Ci źle i przykro. Normalnie wyszedłby z domu,  poszedł do pracy i rozluźnił się w męskim gronie.

Jednak Ty już tam jesteś i mówisz w kółko o równouprawnieniu, feminizmie i emocjach. Nie robisz mu kawy. Jesteś szefem więc pytasz jak realizacja planu i prosisz stanowczo by do piątku wysłał zaległy raport.

Idzie więc w politykę. Tam jest męsko. Na razie – mówisz. Za moment i tam dotrzesz, silna, zrównoważona, skuteczna i zdeterminowana. Dojdziesz do władzy, gabinetów, zabronisz mu palić cygaro w gabinecie, męskie kluby dyskusyjne zamienisz się koedukacyjne, wniesiesz storczyki i wstawisz książkę „Zrozum feminizm i polub go” do biblioteczki.

Zanim podejmiesz decyzję, którym numerkiem będzie na liście wyborczej, porozmawiasz z nim o jego emocjach, stosunku do fundamentalnych praw człowieka (w tym rzecz jasna kobiet), do przyrody, zwierząt i siebie samego.

On zdębieje, ucieknie ale wróci. Wróci gdy nauczy się Ciebie, tego, że jesteś partnerem. Zrozumie, że wspólnie, z wzajemnym poszanowaniem praw, wsłuchaniem w siebie zrealizujecie plan. Zrozumie, że racjonalność i intuicyjność jest jak yin i yang. Niezbadane ze zbadanym, zdefiniowane z niezdefiniowanym są jak woda i powietrze, zima i lato, zawsze obecne i współzależne.  

Nauczy siebie, swojego syna i wnuka a może i ojca, że nie ma innego świata niż ten, który nadchodzi. Świat, w którym kobiecość i męskość to wartości równorzędne, tak samo cenne i niezbędne w każdym aspekcie naszego życia. 

Trochę to potrwa, nie miej złudzeń. Przecież Ty sama nie do końca rozumiesz co się dzieje. Tobie też grunt usuwa się spod nóg. Wygodnie i bezpiecznie Ci jest na tyłach, gdy rycerz walczy za Was dwoje w męskim świecie. Z jednej strony skromna z drugiej pragnąca czegoś więcej od życia. To zrozumiałe. Tak jest od tysięcy lat!

On jest w autentycznej rozterce, nie wie czy nadal ma być rycerzem czy jednak może się rozkleić bez ujmy na honorze, przekazać Ci zbroję i zostać z dziećmi w domu. Ty nie jesteś pewna czy chcesz być księżniczką czekającą w wieży aż on Cię zauważy, czy sama to załatwisz. Czy będzie wstyd jeśli zarobi mniej lub nie przyniesie awansu do domu jak Ty. Czy da sobie radę gdy zostaniesz premierka czy prezydentką, a w sejmie będzie nas tyle samo albo i więcej?

Nadal uważasz, że jest mu łatwo? Ja wiem, że nie i trzymam za niego kciuki!

Agata Baryła

Możliwość komentowania Czy mężczyznom jest łatwiej w życiu? została wyłączona

Wysyłaj informacje o szkoleniach

By |12 kwietnia, 2021|

Poproszę o więcej informacji o szkoleniach dla kobiet

Please wait...

Dziękuję, że jesteś z nami!

Serdecznie pozdrawiam wraz z całym zespołem redakcyjnym

Agata Baryła

Możliwość komentowania Wysyłaj informacje o szkoleniach została wyłączona

#wKobiecejGłowie – kampania na temat zdrowia psychicznego kobiet

By |7 kwietnia, 2021|

Kobieta w ciągu całego swojego życia ma do odegrania wiele ról społecznych – jest przecież żoną, matką, przyjaciółką, menadżerką, nierzadko żywicielką rodziny. Jak pokazało najnowsze badanie opinii na temat stanu zdrowia psychicznego Polek, przeprowadzone na zlecenie Instytutu LB Medical przez SW Research, 25% z nich nie czuje się spełniona we wszystkich rolach, jakie odgrywa na co dzień. Dlatego startuje kampania #wKobiecejGłowie. Kampania ma na celu zapewnienie kobietom przestrzeni do rozmów o ich emocjach, codziennych przeżyciach i doświadczeniach, dzięki czemu każda kobieta będąca w potrzebie może poczuć się wysłuchana i zrozumiana. Inicjatorem kampanii jest Instytut LB Medical, a głównym partnerem Gedeon Richter.

Dlaczego to właśnie kobiety są głównymi bohaterkami kampanii?

Według prof. Daniela Freemana kobiety od 20 do 40% częściej niż mężczyźni zapadają na różnego rodzaju choroby psychiczne. Przyczyna? Stres związany z koniecznością godzenia przez panie wielu życiowych ról, które są pełnione na co dzień, i które często bywają wyczerpujące, bo kobiety we wszystkich tych rolach chcą być idealne. Dlatego to ważne, by sprawdzić i zdiagnozować, co dzieje się kobiecej głowie, mówić o tym otwarcie i przede wszystkim przychodzić z pomocą.

Idea przyświecająca projektowi #wKobiecejGłowie powstała z potrzeby serca i troski o zdrowie psychiczne kobiet. Jestem kobietą i wiem, jak trudno jest być równocześnie matką, żoną, przyjaciółką, szefową. Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Momenty słabości są wpisane w życie każdego człowieka. Ważne jednak by wiedzieć jak je przezwyciężyć i zapanować nad burzą emocji, która rozkręca się w naszych głowach. Poprzez tę kampanię chcemy wesprzeć kobiety w trudnych momentach, przekazać wskazówki, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Zdrowie zaczyna się w głowie, w kobiecej głowie, dlatego kampania została poświęcona właśnie paniom – mówi Dorota Bieniek-Kaska, prezes Instytutu LB Medical, pomysłodawczyni kampanii

Z badań wynika, że 50% kobiet zmieniło swoje podejście do profilaktyki zdrowotnej: ponad 46% pań dopóki czuje się dobrze, nie ma potrzeby umawiania wizyt u lekarzy, a ponad 20% całkowicie zrezygnowało z tradycyjnych wizyt w gabinecie z powodu strachu zarażenia się koronawirusem.

Ochrona zdrowia również tego psychicznego powinna być szczególnym priorytetem, dlatego w ramach inicjatywy chcemy uświadamiać, jak bardzo ważne jest sięgnięcie po pomoc w odpowiednim momencie. Zaburzenia psychiczne mają wiele twarzy, ale również i źródeł. Owszem, codzienny stres, przeciążenie związane z nadmiarem obowiązków, praca, finanse mają ogromny wpływ na samopoczucie kobiet, ale to jednak biologia ma w tym obszarze swój duży udział. To interakcja predyspozycji genetycznych ze stresorami środowiskowymi powoduje reakcję depresyjną. Dlatego czynniki środowiskowe tak naprawdę inaczej wpływają na osoby z genetycznymi predyspozycjami do zaburzenia niż na te, które tych predyspozycji nie mają. W przypadku kobiet dochodzą jeszcze wahania hormonalne, które powodują rozdrażnienie, zmiany nastroju, i które mogą doprowadzić również do depresji – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog, endokrynolog, seksuolog, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

Co więc kryje się w kobiecej głowie?

Analizując wyniki badań na temat stanu zdrowia psychicznego Polek zauważyłam, jak bardzo kobiety są skupione na swoich obowiązkach, zapominając o trosce o siebie, poświęcaniu uwagi sobie i swojemu zdrowiu. Byłam zaskoczona pozytywnymi reakcjami kobiet na codzienne wypełnianie dzienniczka emocji, który jak się okazało, był dla nich bodźcem do tego, by zatrzymać się na chwilę i przeanalizować swoje samopoczucie oraz towarzyszące na co dzień emocje. Co z tego wynikło? Wraz z upływem czasu panie gorzej oceniają swoje samopoczucie. 52% kobiet stwierdziło, że ich samopoczucie pogorszyło się przez wybuch pandemii COVID-19.

W skali miesiąca mimo odczuwanej miłości (44%), optymizmu (43%), kobiety często odczuwają przykre stany emocjonalne takie jak: obawa, strach, przerażenie (35%).Sytuacja pandemiczna z pewnością miała ogromny wpływ na pojawiające się lęki, czy zmartwienia, chociażby w zakresie pracy, zarobków, niepewnego jutra. Co dziesiąta Polka zawsze lub prawie zawsze odczuwa stres o finanse.[3] Dlatego uważam, że kampania #wKobiecejGłowie to strzał w dziesiątkę. Temat zdrowia psychicznego kobiet był zamieciony pod dywan, a przecież jest niezbędny i jak się okazuje bardzo potrzebny – mówi Justyna Babula, Agencja Badań i Opinii SW Research.

————————

Poczuj swoją wartość, pokochaj i doceń siebie!

 

Więcej o kampanii:

#wKobiecejGłowie to jedna z odsłon kampanii #NASZAwtymGŁOWA, której inicjatorem jest Instytut LB Medical. Celem kampanii jest skoncentrowanie uwagi na zdrowiu kobiet, jako grupy społecznej szczególnie narażonej na zaburzenia psychiczne. Dlatego wraz z Gedeon Richter chcemy przełamywać tabu i przede wszystkim dawać paniom poczucie zrozumienia oraz przestrzeń do rozmów na temat towarzyszących im na co dzień emocji i problemów, z którymi się mierzą.

Gedeon Richter troskę o zdrowie kobiet ma wpisaną w swoją misję, dlatego z pełnym przekonaniem zaangażowaliśmy się w kampanię społeczno-edukacyjną #wKobiecejGłowie. Uważamy, że każda kobieta bez wyjątku, zasługuje na wsparcie i my to wsparcie chcemy dawać. Mogę śmiało powiedzieć, że działania w trosce o kobiety i ich zdrowie jest naszą codziennością – mówi Aneta Grzegorzewska, Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska. Oraz dodaje: W tym roku obchodzimy 120lecie istnienia naszej firmy i przez ten czas niezmiennie angażujemy się w różne inicjatywy na rzecz kobiet, w te związane ze zdrowiem, ale także z niezaspokojonymi potrzebami w zakresie ekonomii czy prawa. Uruchomiliśmy infolinię z myślą o kobietach będących w trudnej sytuacji życiowej. Tak naprawdę dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić kobietom życie w zdrowiu i w dobrej kondycji emocjonalnej.

Zgodnie z wynikami najnowszego badania opinii tylko 14% Polek zawsze rozmawia o swoich emocjach, a prawie 2/3 kobiet komunikuje je tylko w konkretnych sytuacjach lub jest w stanie mówić tylko o konkretnych emocjach, skrywając pozostałe. Czy nie czas to zmienić? Jako firma dbamy o kobiety, troszczymy się i jesteśmy ich partnerem na każdym etapie ich życia – chcemy nieść im pomoc bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy status majątkowy.

 

Tylko do 22 kwietnia kupisz topowy workbook Anny Osieckiej w promocyjnej  cenie <3

 

Co przed nami?

Kampania #wKobiecejGłowie to nie tylko słowa. Chcemy prężnie działać w tematyce zdrowia psychicznego kobiet, zapraszając inne podmioty do współpracy. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Gerlsy będziemy inicjować wywiady z wybitnymi ekspertami, warsztaty dla kobiet, poszerzające horyzonty rozmowy, których głównymi bohaterkami będą właśnie panie. W kobiecej odsłonie kampanii oddamy głos kobietom, aby poczuły się ważne oraz nauczyły się troski o siebie. Pokażemy razem, że zdrowa kobieta, to szczęśliwa kobieta i jej cała rodzina.

Wiemy jak my kobiety żyjemy na co dzień. Pewnie gdyby nie kalendarz, trudno byłoby nam się w tych wszystkich obowiązkach i codziennych sprawach połapać. Żyjemy pod ciągłą presją, stawiamy czoła wielu trudnościom, też tym nieprzewidzianym, i często trudno jest nam kobietom skupić się na emocjach dnia codziennego i nad nimi zapanować.

Ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego ma samoakceptacja – akceptacja wyglądu, ale i siebie, jako unikalnej jednostki i samoocena. Z badań zleconych przez Instytut LB Medical wynika, że 65% Polek zgadza się ze stwierdzeniem, że akceptują swoje ciało, jednak 27% respondentek nie jest z niego zadowolona!

 

Chcemy mówić głośno o tym, że przekazy mediów społecznościowych często nie są prawdziwe – mówi Olga Bołądź, aktorka, Fundacja Gerlsy. I dodaje: Temat zdrowia psychicznego kobiet jest bardzo potrzebny. Fundacja Gerlsy jest inicjatywą zrodzoną z pasji, zapału do działania i solidarności kobiet. Chcemy wspierać kobiety i dawać im przestrzeń do tego, by mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. #wKobiecejGłowie to dopełnienie naszych działań, dlatego zaangażowanie się w tę kampanię było dla nas czymś oczywistym i cieszymy się, że możemy wspólnie przekazywać dobro innym kobietom, które naprawdę tego potrzebują.

 

 

 

Źródła:

„Badanie stanu zdrowia psychicznego Polek” przeprowadzone na zlecenie Instytutu LB Medical. Badanie zostało zrealizowane w dn. 3-9 grudnia 2020 przez agencję SW Research metodą wywiadów indywidualnych (IDI online) za pośrednictwem aplikacji ZOOM z wykorzystaniem kamerinternetowych.[2] „Badanie profilaktyka zdrowotna w czasach COVID-19 i wpływ mediów społecznościowych na samoocenę kobiet” przeprowadzone na zlecenie Instytutu LB Medical. Badanie zostało zrealizowane w dn. 2-3 marca 2021 przez agencję SW Research, n=805, metoda badawcza CAWI.[3] „Badanie stanu zdrowia psychicznego Polek” przeprowadzone na zlecenie Instytutu LB Medical. Badanie zostało zrealizowane w dn. 3-9 grudnia 2020 przez agencję SW Research metodą wywiadów indywidualnych (IDI online) za pośrednictwem aplikacji ZOOM z wykorzystaniem kamer internetowych.[4] „Badanie stanu zdrowia psychicznego Polek” przeprowadzone na zlecenie Instytutu LB Medical. Badanie zostało zrealizowane w dn. 3-9 grudnia 2020 przez agencję SW Research metodą wywiadów indywidualnych (IDI online) za pośrednictwem aplikacji ZOOM z wykorzystaniem kamer internetowych.[5] „Badanie stanu zdrowia psychicznego Polek” przeprowadzone na zlecenie Instytutu LB Medical. Badanie zostało zrealizowane w dn. 3-9 grudnia 2020 przez agencję SW Research metodą wywiadów indywidualnych (IDI online) za pośrednictwem aplikacji ZOOM z wykorzystaniem kamer internetowych.

Instytut LB Medical powstał z myślą o potrzebach zdrowotnych Polaków. Instytut tworzą wybitni specjaliści w dziedzinie ochrony zdrowia oraz komunikacji zdrowotnej. Co robimy? Komunikujemy, edukujemy i walczymy o pacjentów. Podejmujemy zadania z zakresu zdrowia i higieny, a w szczególności zadania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Budowanie świadomości problemów zdrowotnych oraz edukowanie na temat profilaktyki i rozwiązań terapeutycznych to nasz nadrzędny cel. Łączymy doświadczenie ekspertów medycznych, prawników, specjalistów od komunikacji z doświadczeniem pacjenta i ich rodzin, co daje nam możliwość angażowania się w sprawy ważne dla pacjentów, organizacji prozdrowotnych i instytucji naukowych oraz prawo do społecznej dyskusji o najważniejszych problemach zdrowotnych. Misją Instytutu jest polepszanie jakości życia pacjentów i wspieranie systemu ochrony zdrowia w Polsce poprzez prowadzenie innowacyjnych projektów społecznych i edukacyjnych opartych na badaniach naukowych evidence based. Naszym celem jest również budowanie relacji ze środowiskiem naukowym, eksperckim i pacjenckim. Konsolidacja tych środowisk jest jednym z filarów działalności Instytutu. To dzięki temu możliwy jest realny wpływ na poprawę kondycji ochrony zdrowia Polaków. Więcej informacji:https://www.facebook.com/InstytutLBMedical/

#wkobiecejGŁOWIE to kampania edukacyjno-społeczna, której misją jest zwrócenie uwagi na zdrowie kobiet, jako grupy społecznej szczególnie narażonej na zaburzenia psychiczne. Głównym partnerem kampanii został Gedeon Richter, który regularnie wspiera kobiety zarówno w obszarze zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Celem kampanii jest poznanie oraz odpowiadanie na potrzeby kobiet, podarowanie im przestrzeni do rozmów, a także podjęcie wszelkich działań, które będą miały realny wpływ na poprawę ich samopoczucia. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest instytut LB Medical. Partnerzy: Gedeon Richter, Instytut Badawczy SW Research, Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii, Fundacja Gerlsy.

Więcej informacji:https://naszawtymglowa.pl/kampania-spoleczna-w-kobiecej-glowie/

Gedeon Richter jest jednym z największych koncernów farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. Wachlarz produktów Gedeon Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.

Fundacja Gerlsy to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i zapału do działania. Fundamentem inicjatyw jest solidarność kobiet i siła grupowości. Fundacja Gerlsy tworzy przestrzeń, w której kobiety mogą mówić własnym głosem i pisać HERstorie.

Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii to specjalistyczna placówka, która od 2012 roku nieprzerwanie niesie pomoc osobom dorosłym, młodzieży oraz dzieciom zmagającymi się ze wszelkimi problemami i zaburzeniami natury psychicznej. Zespół ośrodka tworzą wyjątkowi eksperci – psycholodzy kliniczni, psychoterapeuci i lekarze psychiatrzy – posiadający niezbędną wiedzę oraz doświadczenie. Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii to miejsce idące z duchem czasu, otwarte na zmiany oraz najnowsze odkrycia neurobiologiczne, co pozwala na skuteczne diagnozowanie oraz leczenie przynoszące oczekiwane rezultaty.

Instytut badawczy SW Research jest agencją badawczą oferującą profesjonalne rozwiązania badawcze: realizację badań internetowych (CAWI), badań fokusowych on-line (FGI) oraz usługi analityczne.

Więcej informacji:Wioleta Pompetel.: + 48 733 002 364

email: wkobiecejglowie@instytutlbmedical.pl

https://naszawtymglowa.pl/kampania-spoleczna-w-kobiecej-glowie/

 

Możliwość komentowania My Blog została wyłączona

Czy troszczysz się o siebie? Patrzysz na swoje ciało z perspektywy przyjaciela?

By |6 kwietnia, 2021|

Czym jest poczucie wartości, co dokładnie oznacza na co dzień ?  Czy jak raz je wypracujemy jest stale, czy nie?  Czy można mieć zbyt wysoką samoocenę? Od czego zależy jakie mamy poczucie wartości? O tym będziemy mówić już w ten czwartek podczas LIVE – ZAPISZ SIĘ KONIECZNIE

Warunkiem koniecznym zdobycia rzetelnej wiedzy o sobie jest odwaga aby skonfrontować się także z przykrymi faktami dotyczącymi siebie i swoich zachowań. 

Zobacz, przykłady zachowań – sygnałów unikania prawdziwej konfrontacji:

 • Mówimy takie słowa wiem że w pracy nie daje z siebie wszystkiego ale nie chcę o tym myśleć teraz, bo mam inne rzeczy na głowie
 • Widzisz sygnały że interesy idą coraz gorzej ale przecież to co robimy zawsze skutkowało więc może może i tym razem zaskoczy
 • Masz ze strony swojego partnera sporo zarzutów dotyczących Waszego związku, ale uważasz, że to jej /jego wina, bo się naczyta książek,
 • Pije za dużo alkoholu/innych używek, ale mówisz, że w każdej chwili możesz przestać
 • Mówisz wiem, że nie do końca powiedziałem prawdę ale….itp, zawsze masz jakieś ale, aby nie skonfrontować się z faktami

Podczas czwartkowego spotkania z Anną Osiecką dowiesz się jak świadomie żyć. Porozmawiamy o balansie pomiędzy planowaniem w kontekście  koncepcji tu i teraz, o tym jak zbierać rzetelną wiedzę o sobie by móc realizować cele osobiste i zawodowe. O unikaniu odpowiedzialności za realizację swoich pragnień, które mogą stać się sennymi mrzonkami jeśli nie odpowiesz sobie na pytanie: 

Co jestem skłonna zrobić aby osiągnąć to czego pragnę?

Poruszymy też kwestię troski o samą siebie – ciało … Bez akceptacji swojego ciała, siebie, poczucie własnej wartości jest niemożliwe. Te dwa pojęcia są tak mocno ze sobą związane, że czasami się stosuje wymiennie. Akceptacja siebie to odmowa bycia swoim wrogiem! 

Akceptować siebie to być po swojej stronie, mieć współczucie wobec samej siebie,  być swoim osobistą przyjaciółką. I co ważne: okazać sobie wsparcie kiedy  pojawiają się porażki. W kontekście wyglądu to popatrzenie na swoje ciało z perspektywy przyjaciela, kogoś kto idzie ze mną przez życie, kogo muszę wspierać.

Jeśli masz pytania do tego tematu i chcesz aby Ekspertka odpowiedziała podczas rozmowy na żywo napisz na adres:

e-mail: szkolenia@kobiecasprawa.pl

lub na czacie messenger

Do zobaczenia!

Ania Osiecka – coach ze specjalizacją relacje. Absolwentka i członek Instytutu Coachingu Relacji w Kalifornii, z którym od lat współpracuje przy projektach badawczo-rozwojowych.

Pracuje głównie z kobietami, pomaga im zamknąć przeszłość, pokonać blokady, negatywne myśli i brak wiary, stojący najczęściej na drodze do szczęśliwego związku.

Jej sposób pracy opiera się na wieloletniej praktyce, sprawdzonej na dziesiątkach tysięcy kobiet na całym świecie. Korzystając z jej programów wsparcia, masz pewność, że otrzymujesz narzędzia, które są tak przygotowane, aby były skuteczne dla osób o różnych temperamentach, różnych wzorcach czy doświadczeniu z przeszłości. Głównym celem Ani jest to, aby każdy z kim pracuje, otrzymał gotowe do wdrożenia strategie, zaprojektowane tak, by w możliwe najkrótszym czasie osiągnął swoje cele!

W swojej pracy Ania łączy unikatowe narzędzia coachingowe opracowane przez wspomniany Relationship Coaching Institute, techniki pracy z podświadomością Terapii Linii Czasu oraz techniki afirmacji i medytacji Ho’oponopono.

To, za co najczęściej cenią ją klienci to otwarte serce, brak osądzania, stałe wsparcie i elastyczność w dostosowywaniu tempa i procesu do indywidualnych potrzeb.

Jej 4 główne programy pracy indywidualnej to:

Nowy początek – dedykowany osobom po rozstaniu, rozwodzie i chcących odbudować swoje życie osobiste, lub tych, które nigdy nie były w stałym związku.

Zostać czy odejść – dedykowany osobom w związku, borykającym się z dylematem: „Czy ten związek jest dla mnie? Powinnam dalej próbować czy odejść?”.

Szczęśliwy związek – dedykowany osobom, które są w związku i przeżywają kryzys, dotykają je problemy komunikacyjne, oddalenie, znudzenie itp.

Poczucie wartości – dedykowany każdemu, kto męczy się z negatywnym dialogiem wewnętrznym, ma sporo obaw, brak motywacji w działaniu, brak wiary w siebie i poczucia pewności w decyzjach oraz działaniach.

Skorzystaj z Sesji Strategicznej

Treningi video, stworzone przez Anię, które pomogą Ci samodzielnie, krok po kroku, rozwiązać Twoje problemy:

5 Kroków do szczęśliwego związku po rozstaniu

5 Kroków do stabilnego poczucia wartości

Sesja Quick Fix – Randki Online

Sesja Quick Fix – Mapa Komunikacji

O tym będziemy rozmawiać 08.04.2021 o godz 19.00, w programie Kobiecy dyskurs TV, na kanale FB Kobieca Sprawa! Koniecznie napisz czy będziesz i wpisz pytania, na które odpowiemy w trakcie spotkania?

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez witrynę.

  Obejrzyj też rozmowę o tym jakie blokady przeszkadzają w tworzeniu szczęśliwego związku:

  Jaka jest pierwsza blokada na drodze do szczęśliwego związku? Co ma zrobić osoba, której totalnie brak nadziei? Po czym rozpoznać, że ja albo ktoś nie pogodził się z przeszłością? Co w przypadku jeśli się okaże, że nie pogodziłam się z przeszłością? Jak mam rozpoznać i zrozumieć swój wewnętrzny głos? Skupimy się na tym, aby Twoja lista marzeń i dostosuj się w namacalną rzeczywistość. Szczególnie ta, która dotyczy miłości, poczucia wartości i szczególnie! Podcastów inauguruje przedsprzedaż kursów autorki adresowanych do kobiet pragnących wzmocnić siebie i swoje relacje na każdej płaszczyźnie życia.

  NIE MASZ CZASU OGLĄDAĆ? NIC NIE SZKODZI. WYSŁUCHAJ W MIĘDZYCZASIE PODCASTÓW  Z  ANNĄ OSIECKĄ!

  Możliwość komentowania My Blog została wyłączona

  Go to Top