Szczeciński Hotel Vulcan to jedno z niezwykłych miejsc na turystycznej mapie Szczecina. Obok nowoczesnej bazy hotelowej zapewnia miastu i gościom szereg atrakcyjnych imprez i wydarzeń.

Teren na, którym powstał hotel Vulcan uruchamia wyobraźnię, a widok rozpościerający się z  tarasu hotelowego na Stocznię Szczecińską, zapewne wielu Gościom przywoła wspomnienia i wywoła niemałe emocje.

Nazwa hotelu nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do historii tego miejsca. Dawniej mieściła się tutaj niemiecka stocznia
i pochylnia o nazwie Vulcan. Cztery ze statków pasażerskich zbudowanych w stoczni Vulcan kilkakrotnie zdobyło

Błękitną Wstęgę Atlantyku – prestiżową nagrodę dla statków pasażerskich, które w najkrótszym czasie przepłynęły Atlantyk.
Wizerunek jednego z nich zdobi ścianę hotelowej recepcji

Już 02.09.2018 z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 30. rocznicy szczecińskich strajków Sierpnia 88 właśnie w Hotelu Vulcan, czeka nas koncert znakomitego zespołu „Fabryka”

Data: 2.09.2018 godz. 18.00
Miejsce: Plac przy hotelu Vulcan
Wstęp: bezpłatny biletowany

Bilety do zdobycia w recepcji Hotelu Vulcan.

Liczba miejsc ograniczona.

FABRYKA – zespół, założony w 2004 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Sylwestra Domańskiego. Łączy klasyczny rock z brzmieniem elektronicznym i poezją. Odwołuje się do naszego dziedzictwa narodowego. Kierując się do wielopokoleniowej publiczności, muzycy wykorzystują w swojej twórczości wiersze takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański… Fabryka też wykonuje utwory do współczesnych tekstów.

W 2011 roku zespół wydał minipłytę “Coś się stało” do tekstów bydgoskiego poety Piotra Kubiaka, poświęconych Polsce lat osiemdziesiątych, a także debiutancki krążek „Rock fantastycznonaukowy”. W 2016 roku wydała płytę z muzyką do poezji Kolumbów – „Sierpień”. Wszystkie płyty w większości nagrywane były w Izabelin Studio. Najnowsza propozycja zespołu to utwór do tekstu Piotra Kubiaka -„Na Wołyniu” inspirowany tragedią z 1943 roku.           

Zespół w ostatnich latach wziął udział w programie „Must Be The Music”, Grechuta Festiwal w Krakowie, był gościem na Festiwalu NNW w Gdyni w 2016 roku i Dino Top Festiwal w Sędziszowie Małopolskim oraz brał udział w wielu koncertach z okazji rocznic Powstania Warszawskiego, Święta Niepodległości, Dnia Żołnierzy Wyklętych, Stanu Wojennego i innych.

 W roku 2018 Fabryka włączyła się w obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości. Zespół koncertuje w całym kraju w ramach wydarzeń związanych z tym szczególnym Jubileuszem.

W skład zespołu wchodzą:

Sylwester Sly Domański – śpiew,
Wojtek Ruciński- gitara basowa,
Radek Chwieralski – gitary.
Olek Musiałowski – instrumenty klawiszowe,
Vlodi Tafel – perkusja,

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora!