Nabory do szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

 Pierwszy etap rekrutacji do szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych został zakończony. Dane pokazują, że wszystkie dzieci, które biorą udział w rekrutacji będą miały zapewnione miejsce w placówce wychowania przedszkolnego.

 

Do ostatniej chwili rodzice dzieci zakwalifikowanych w pierwszym etapie rekrutacji, potwierdzali chęć zapisu ich pociech do szczecińskich placówek wychowania przedszkolnego.

 

Na potrzeby tegorocznej rekrutacji Miasto przygotowało blisko 11 500 miejsc w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych. W zakończonym właśnie pierwszym etapie rekrutacji do szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych, złożono łącznie 11 670 dzieci wniosków, z czego 308 dotyczyło dzieci 2-letnich, które z uwagi na obowiązujące przepisy nie mogły zostać przyjęte do placówek wychowania przedszkolnego. Tym samym w rekrutacji właściwej do placówek wychowania przedszkolnego udział wzięło 11 362 dzieci uprawnionych.

 

Są jeszcze wolne miejsca

 

Podczas tegorocznego naboru właściwego rodzice złożyli 6648 wniosków o kontynuowanie wychowania przedszkolnego w dotychczasowej placówce przez ich pociechę (deklaracja o pozostawieniu dziecka w przedszkolu). Dodatkowo, 5022 wniosków o przyjęcie złożyli rodzice dzieci, które dotychczas nie uczęszczały do szczecińskich przedszkoli publicznych lub chciały zmienić placówkę. Podczas tegorocznego naboru właściwego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przyjęto łącznie 10 714 dzieci na zakwalifikowanych 10 760.

 

Dzieci, których sytuacja nie została rozwiązana w naborze właściwym, mogą wziąć udział w naborze uzupełniającym na wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych. Po dopełnieniu wszelkich formalności i uzupełnieniu elektronicznego systemu naboru, do dyspozycji rodziców dzieci w wieku przedszkolnym pozostaje blisko 750 wolnych miejsc.

 

W sytuacji, w której dziecko nie znalazło miejsca w żadnym z wybranych przez rodziców przedszkolu, może ono wziąć udział w naborze uzupełniającym na około 750 wolnych miejsc, którymi w dalszym ciągu dysponują placówki – mówi Lidia Rogaś dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. – Jeżeli po zakończeniu tego etapu dojdzie do sytuacji, że i tym razem wybór placówki nie zapewnił dziecku przyjęcia do przedszkola, prezydent, zgodnie z obowiązującym prawem, wskaże miejsce w placówce wychowania przedszkolnego dla każdego malucha, który wziął udział w tegorocznej rekrutacji.

 

Kiedy nabór uzupełniający?

Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w szczecińskich placówkach wychowania przedszkolnego rozpocznie się w poniedziałek, 7 maja 2018 r. Na złożenie stosownych dokumentów rodzice mają czas do piątku 18 maja br.

 

Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu rekrutacji, nabór uzupełniający również będzie prowadzony za pośrednictwem strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/. To właśnie w tym miejscu można znaleźć informacje dotyczące terminarza rekrutacji uzupełniającej czy też wzory niezbędnych formularzy.

 

Rodzice, którzy chcą wziąć udział w naborze uzupełniający muszą w systemie rekrutacyjnym wypełnić nowy wniosek i złożyć go wraz z dokumentami potwierdzającymi kryteria rekrutacji do wybranej przez siebie placówki, która dysponuje wolnymi miejscami.

 

Istnieje również możliwość wypełnienia wniosku w tradycyjnej, papierowej formie. Formularze można pobrać w każdej placówce dysponującej wolnymi miejscami.

 

Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego zostaną podane do publicznej wiadomości 1 czerwca 2018 r.

 

źródło: Centrum Informacji Miasta, Urząd Miasta Szczecin