Od kilkunastu lat obserwujemy dynamiczny wzrost znaczenia przedsiębiorczości kobiet. Rozwój technologiczny wpływa na zmniejszającą się liczbę miejsc pracy w tych działach gospodarki, w których jeszcze w latach 90- ych tradycyjnie pracowały kobiety. Dynamicznie rośnie liczba kobiet posiadających wyższe wykształcenie, samodzielnych, samo stanowiących, odważnych biznesowo ale nadal napotykających wiele barier w dostępie do dóbr, miejsc pracy i stanowisk kierowniczych. Bywa, że kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni, a mimo to, z powodu dyskryminacji płciowej i powielanych stereotypów nie awansują. Wiele badań potwierdza, że kobiety są równie przedsiębiorcze co mężczyźni i ich przedsiębiorczość w równym stopniu przyczynia się do rozwoju gospodarczego. Zatem z ekonomicznego i społecznego punktu widzenia, niezbędne jest promowanie i ułatwianie przedsiębiorczości kobiet oraz zwiększanie ich udziału wśród właścicieli firm. Magazyn Kobieca Sprawa temu służy!

Czy wiesz że zgodnie z raportem „Global Gender Gap”, opracowanym przez World Economic Forum, pełne równouprawnienie kobiet nastąpi za…. 117 lat?

Wciąż jesteśmy wychowywane na matki, żony, córki wspierające rozwój i karierę ojców, braci, mężów, szefów – rycerzy. Jako support zgodnie ze społeczną umową nie wychodzimy najczęściej przed szereg. Co jednak, gdy któraś z nas zapragnie być rycerzem? Czy dwóch rycerzy w domu, w biurze, na podwórku to za dużo? Jak zauważyć a potem przebić szklany sufit?

Lifelong learning

Obok publicystyki o charakterze społeczno-kulturalnym, promujemy wśród kobiet ustawiczny i permanentny rozwój.  Nie osiadanie na laurach. Aby wyrównać poważnie i trwale swoje szanse należy poważnie pomyśleć o nieustannym uczeniu się, poznawaniu świata i możliwości, wartości.

Wszystko to warto czynić z życzliwością  i uczciwością wobec siebie i innych

Badajmy więc i uczmy się, choćby na przykładach innych kobiet. Rubryka „Ja kobieta” jest takim  barometrem nastrojów i potrzeb, wskazaniem alternatyw, możliwości choć dla niektórych z nas pozostanie po prostu ciekawostką, przyjemną lekturą.

W magazynie znajdziesz kontakt do polecanych przez nas, sprawdzonych ekspertek z wielu dziedzin. W dziale Kobieca edukacja otrzymasz indywidualne porady, weźmiesz udział w konsultacjach online lub na żywo, w Twoim mieście.

Piszemy, szkolimy, nauczamy i wspieramy!

[email-subscribers-form id=”1″]

Istotnym krokiem jest akceptacja i tolerancja dla wyborów własnych i innych kobiet. Do tego potrzebne jest pogodzenie się ze sobą i wiedza, niekoniecznie akademicka ale sprawdzona. Kluczowe dla naszej przyszłości jest wzajemnie wsparcie –  tak naprawdę, a nie jedynie deklaratywnie,  wówczas za relatywnie niedługi czas będziemy rzeczywiście na równi z mężczyznami wynagradzane, szanowane, awansowane. Jesteśmy na dobrej drodze ale bez zrozumienia, jak bardzo musimy się dokształcać, prawdziwie cenić siebie i koleżanki, nie osiągniemy równowagi ekonomicznej, zawodowej, społecznej i kulturowej.

Nagroda!

Jako redaktor naczelna odebrałam w Konkursie „Dziennikarz Roku”, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej wyróżnienie w kategorii Dziennikarz Roku.

Kobiece Think Tanki

My, kobiety stajemy się globalnym zespołem, skupionym na gospodarczym, środowiskowym i społecznym rozwoju. W obszarze politycznym podnosimy świadomość innych kobiet w kluczowych dla nas kwestiach. Wspólnie tworzymy sieć ekspertek w środowiskach biznesowych, naukowych, kulturowych, artystycznych. Czekające nas wyzwania nie mogą być rozwiązywane w izolacji, kluczem do przezwyciężania barier są swobodny dostęp i przepływ rzetelnej informacji, wiedza i aktywne uczestnictwo.

Kilka słów o mnie:

W wieku 40 lat (i trochę 🙂 rzuciłam bezpieczny etat i stworzyłam kobiecy portal… nie tylko dla kobiet. Weszłam w zupełnie nowy, nieznany świat ale czując całą sobą jak bardzo potrzebne jest wsparcie nas, kobiet w sukcesywnym i permanentnym rozwoju osobistym i zawodowym, zaryzykowałam zupełnie wszystko: stabilność zawodową, finansową, małżeństwo, znajomości, spokój czyli swoją osobistą strefę komfortu. Było warto! Jako dziennikarka, medioznawca, kulturoznawca, wicekanclerz uczelni,  łączę, szkolę, motywuję i aktywizuję kobiety. Specjalizuję się w PR, marketingu, nowych mediach. Integruję kobiece środowiska naukowe, biznesowe.

Serdecznie CIĘ witam na planecie Kobieca Sprawa

Agata Baryła

Redaktor naczelna, wydawca

Zespół:

Ewa Rosa – Zastępca redaktora/Dział szkoleń

Ewa Brok Coach – Etykieta Biznes/Szkolenia

Nikola Baryła – Kalendarz wydarzeń/Instagram/ Dział Beauty

Joanna Świątek Wojnarowska – Dział prawny

Agnieszka Juchno – Marcjan – Dział Prawny

Piszą/szkolą dla nas:

Paulina Podolska – Biznes/rynek pracy

Agnieszka Wolszon Fines – Finanse/Leasing

Anna Bajus – Psychologia

Arleta Górecka – Przybycień/E-medycyna

Ewa Wilczewska/Komunikacja

Dominika Rossa/Wystąpienia publiczne, emisja głosu

Nadia Didur – Cudzoziemcy

Barbara Popiel – Bazgrolnik/ autorskie felietony

Dominik Wiśniewski – Publicystyka

Valentyn Weremejenko – IT,  szef www.DoSieci.pl

Publikujemy także autorskie teksty pod pseudonimem Kobieta – imiona i nazwiska autorek znane redakcji.

 

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]