“Nauczyłam się, że to, co jedni nazywają porażką, dla mnie jest sposobem, w jaki Bóg pokazuje mi nowy kierunek w życiu”

– Oprah Winfrey

Kobiecość to dobro narodowe!

Jednocząc się w kobiecych społecznościach, energiach, wiedzy i świadomości zmienimy świat na taki, o którym marzymy!

Nie feminizofuj, mówili kiedy zaczynałam a ja wiem, że nie ma innej drogi. Przecież nic nowego nie wymyśliłam. 

Państwo, które nie kształci i nie ćwiczy kobiet, jest jak człowiek, który trenuje tylko jedną rękę. Redukuje to o połowę siły państwa, gdy pozwolenie na równouprawnienie może zwiększyć je podwójnie przy tych samych kosztach i trudach. Platon

Agata Baryła, redaktor naczelna 

Rośnie liczba kobiet posiadających wyższe wykształcenie, samodzielnych, samo stanowiących, odważnych biznesowo ale nadal napotykających wiele barier w dostępie do dóbr, miejsc pracy i stanowisk kierowniczych. Bywa, że kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni, a mimo to, z powodu dyskryminacji płciowej i powielanych stereotypów nie awansują. Wiele badań potwierdza, że kobiety są równie przedsiębiorcze co mężczyźni i ich przedsiębiorczość w równym stopniu przyczynia się do rozwoju gospodarczego. Zatem z ekonomicznego i społecznego punktu widzenia, niezbędne jest promowanie i ułatwianie przedsiębiorczości kobiet oraz zwiększanie ich udziału wśród właścicieli firm.

Czy wiesz, że zgodnie z raportem „Global Gender Gap”, opracowanym przez World Economic Forum, pełne równouprawnienie kobiet nastąpi za.... 117 lat?

Fantastyczna inicjatywa!

Kobieca sprawa to fantastyczna inicjatywa wspierająca kobiety. Z uwagi na to, że w naszej kancelaryjnej pracy spotykamy się z problemami kobiet, które na skutek rozwodu lub innych zdarzeń znalazły się na życiowym zakręcie – szczególną uwagę pragniemy zwrócić na szkolenia i warsztaty wspierające kobiety. Świetna atmosfera, realne poczucie wsparcia i dawka merytorycznej wiedzy.

Agnieszka Juchno - Marcjan, Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Juchno-Marcjan

Profesjonalizm i wspaniała atmosfera!

Pragnę wyrazić zadowolenie i satysfakcję z przebiegu dotychczasowej współpracy z Magazynem dla kobiet „Kobieca Sprawa”. Wspólnie pracowaliśmy nad  problemem propagowania i nagłaśniania rzetelnych informacji na temat telemedycyny. Czym jest, jakie technologie wykorzystuje, jak można z niej bezpiecznie korzystać. Ponadto Magazyn „Kobieca Sprawa” profesjonalnie i bez zarzutu wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków, dbając o wysoką jakość usług i wzajemnych relacji.  Dotychczasowa relacja cechowała się rzetelnością, profesjonalizmem i wspaniałą atmosferą!

Arleta Górecka - Przybycień, Prezes Telecardio Sp z o.o.

Obowiązkiem naszym jest służyć naszymi zdolnościami innym!

Jerzy Stuhr kiedyś powiedział:

“Zawsze uważałem, że skoro obdarzony jestem pewnymi zdolnościami, to moim obowiązkiem jest ludziom służyć pod każdą postacią i w każdej formie (…) Oto cała moja misja!” Agata Baryła i Kobieca Sprawa, jest też obdarzona takimi zdolnościami, służy innym kobietom – wspiera, motywuje, inspiruje, słucha, pociesza, pomaga, kształci i oczywiście „wyciąga z szafy”.

Agato! Dziękuję Ci za Twoją misję, za to, że dzięki Tobie jestem tu, gdzie jestem 

Ewa Brok, ekspert ds etykiety

Unikalne miejsce dla kobiet!

Kobieca sprawa to możliwość rozwijania swoich umiejętności, możliwość

dokształcania ale i uczenia się czegoś nowego.

Poszerzanie horyzontów w każdym tego słowa znaczeniu jest możliwe właśnie dzięki portalowi www.kobiecasprawa.pl

To również i w tym miejscu poznałam ciekawe kobiety, propozycje szkoleń, z których z nie ukrywaną przyjemnością skorzystałam.

A dzięki profesjonalnemu podejściu z radością podjęłam i ja współpracę. Portal ten jest miejscem dla każdej kobiety, która ma pomysł na siebie, która dąży do osiągnięcia założonych celów, a co za tym idzie- do sukcesu.

Beata Izabela - Pilarek, Jesteś kobieta każdego dnia! - Portal o zdrowiu intymnym kobiet

Ty masz juz skrzydła my tylko je wzmacniamy i szykujemy do lotu!

Lubię cytat Coco Chanel : “Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć” Kobieca Sprawa to takie miejsce, które pozwala Kobietom latać wysoko. Poprzez edukacje w wielu dziedzinach, poprzez to że rozmowy odbywają się w intymnej, bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni oraz – co najważniejsze – z uwagi na charyzmę. Pani Agaty– Kobiety przez duże K- nasze skrzydła mają warunki do tego by być silnym stelażem naszego życia. Możemy stracić wszystko co materialne- tak bywa- ale mając zasoby w postaci wiedzy, kompetencji oraz kobiece wsparcie – możemy mieć o wiele więcej.

Joanna Świątek - Wojnarowska, Prawna interwencja rodzinna

Dziennikarz roku!

Za stworzenie i prowadzenie portalu “Kobieca Sprawa”, budującego i utrwalającego wizerunek wykształconej i niezależnej kobiety. Za podejmowanie trudnych tematów i inteligentne rozmowy z liderami wszelkich dziedzin kulturalnych, społecznych i politycznych

Kapituła Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Pomorze Zachodnie

Lifelong learning

Promujemy i utrwalamy wśród kobiet ustawiczny, permanentny rozwój i udział w publicznym dialogu.  Tylko wówczas nasze szanse w każdym obszarze życia będą wyrównane, my będziemy zauważone i wysłuchane. Będziemy w stanie bronić swoich tożsamości, praw i potrzeb.

To nie prawda!

To nie prawda, że pieniądz nie ma płci, nie ma poglądów. Dopóki tego nie zrozumiemy nie pójdziemy dalej. Dlatego tak ważne jest abyśmy wspierały się nie tylko na poziomie energetycznym, emocjonalnym ale i finansowym. Kupowały od siebie usługi i produkty. To pozwoli nam na poczucie dopełnienia sukcesu i dalszy rozwój.

W magazynie znajdziesz kontakt do polecanych przez nas, sprawdzonych ekspertek z wielu dziedzin. W dziale “Znajdź ekspertkę” otrzymasz profesjonalne indywidualne porady, weźmiesz udział w konsultacjach online lub na żywo, w Twoim mieście.

Kobiece think tanki

Stajemy się globalnym zespołem, skupionym na gospodarczym, środowiskowym i społecznym rozwoju. W obszarze politycznym podnosimy świadomość innych kobiet w kluczowych dla nas kwestiach. Wspólnie tworzymy sieć ekspertek w środowiskach biznesowych, naukowych, kulturowych, artystycznych. Czekające nas wyzwania nie mogą być rozwiązywane w izolacji, kluczem do przezwyciężania barier są swobodny dostęp i przepływ rzetelnej informacji, wiedza i aktywne uczestnictwo i zaufanie.

Chcę otrzymywać informacje o nowościach/zniżkach!

Pobierz bezpłatnie checklistę "jak rozpoznać hetera?" i obroń się przed hejtem

Please wait...

Dziękuję, że jesteś z nami!:)

Z serdecznymi pozdrowieniami

Agata Baryła

Zespół:

Agata Baryła – redaktor naczelna, wydawca

Nikola Baryła – zastępca redaktora, kalendarz wydarzeń/Instagram/ Dział Beauty

Natalia Meller – współpraca z Ekspertkami

Klaudia Urbaniak – sprzedaż kursów i szkoleń

Klaudia Lisiecka – specjalista ds komunikacji Social Media

Piszą/szkolą dla nas:

Ewa Brok Coach – Etykieta Biznes/Szkolenia

Paulina Podolska – Biznes/rynek pracy

Joanna Świątek Wojnarowska – Dział prawny

Agnieszka Juchno – Marcjan – Dział Prawny

Anna Bajus – Psychologia

Arleta Górecka – Przybycień/E-medycyna

Ewa Wilczewska/Komunikacja

Dominika Rossa/Wystąpienia publiczne, emisja głosu

Barbara Popiel – Bazgrolnik/ autorskie felietony

Dominik Wiśniewski – Publicystyka

Valentyn Weremejenko – IT,  szef www.DoSieci.pl

Publikujemy także autorskie teksty pod pseudonimem Kobieta – imiona i nazwiska autorek znane redakcji.