W Szczecinie już po raz drugi odbyło się wydarzenie Water Show. W 2016 roku Szczecin stał się stolicą High divingu i Flyboardingu, co sprawiło, że w tym roku pojawiło się wielu utytułowanych zawodników, plasując tę imprezę na trzecim miejscu w świecie.

Sprawdzałyśmy jak w tych zawodach radzą sobie kobiety. W jednej z najbardziej spektakularnych i niebezpiecznych konkurencji, skoki z 27 metrowej wieży do Odry, tytuł indywidualny wywalczyła Anna Bader, przed Krzysztofem Kolanusem, zawodowo uprawiającym ten sport. Miejsce trzecie wywalczył Gary Hunt z Wielkiej Brytanii. W tej dyscyplinie startowali min. Rhiannan Iffland z Australii – Mistrzyni Świata 2017. Obecnie absolutny kobiecy światowy numer jeden. Debiutantka sezonu 2016, która rozbiła bank, zostając zwyciężczynią cyklu Red Bull Cliff Diving 2016. Iris Schmidbauer- debiutantka w prestiżowym cyklu Red Bull Cliff Diving reprezentowała Niemcy w Mistrzostwach Świata Budapeszt 2017. Gary Hunt z Anglii – zawodnik legenda. Absolutny światowy numer jeden ostatnich lat. Od trzech lat nie oddał pierwszego miejsca w światowym rankingu. Michal Navratil z Czech. Od lat należy do światowej czołówki. Wicemistrz Świata 2017, zwycięzca najbardziej prestiżowego cyklu zawodów Red Bull Cliff Diving z roku 2011. Największy showman w światowej elicie skoczków. Dyscyplina ta ma szanse w 2020 roku w Tokio zostać dyscyplina olimpijską być może gościłyśmy przyszłe olimpijki?

Kobiecy duet Anna Bader i Iris Schmidbauer, pokazały także klasę w high divingu synchronicznym, zdobywając miejsce pierwsze.

O swoich kobiecych zmaganiach Anna Bader opowiedziała nam w wywiadzie, tuż przed zwycięskim skokiem. Ta skromna, sympatyczna dziewczyna, prywatnie mama dziesięciomiesięcznej córeczki i partnerka życiowa Krzysztofa Kolanusa, nie rezygnuje w życiu z niczego. Dzisiaj tylko krótka zapowiedź i pozdrowienia dla naszych czytelniczek.

video

W zawodach flycup w kategorii kobiet pierwsze miejsce zdobyła Ola Kuźbida – Hydro Sport Polska- Mazury.  Dzielnie walczyła także Ula Kowalczyk – Hydro Sport Polska, Poznań

video
W splash diving zwyciężył Artur Zakrzewski z Polski, a w skokach na poduszce bloob ex aequo Artur Zakrzewski i Łukasz Jaworski.

Udało się porozmawiać i zapytać nie tylko o sobotnie występy, ale o cały przemysł sportów wodnych, który za sprawą kilku pasjonatów, staje się coraz bardziej popularna dyscyplina sportową w Polsce.

Międzynarodowe Zawody Hydro–Odrzutowe. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy czołowych europejskich teamów: Hydro Sport Poznań, Hydro Sport Mazury, Jetlife Darłowo, Flyboard Mazury, Flyboard Malta i Official Zapata Racing Czech Republic Team. Sprawcą całego zamieszania jest Kajetan Sikorski. Sprowadził tę dyscyplinę do Polski w  tym samym roku, w którym została wymyślona. Entuzjastyczne zebrał grupę, rekrutował m.in wśród gimnastyków artystycznych. Tak trafił m.in na Przemka Piotrowiaka, strażaka, akrobatę. Przemek Piotrowiak – Hydro Sport Polska Poznań,  opowiedział nam jakie to są wspaniałe emocje, pokusił się nawet o twierdzenie wyższości hydro odżutowych akrobacji nad seksem:)

Rozmawiałyśmy także z Michaliną i Martą. Na co dzień trenują akrobatykę – skoki na trampolinie. Podczas Water Show brały udział w młodej dyscyplinie, Bloob Jump. Mamy  przeczucie, że w przyszłym roku przeskoczą facetów, a dziś od nas otrzymują medal za to, że są jedynymi kobietami w Polsce w tej dyscyplinie!

Wspaniale było spotkać pana Marka Wilczyńskiego, nestora zawodów, alpinistę z 30 letnim stażem, maratończykiem, jak mawia o sobie człowiek 70 plus.

To jest wspaniały czas dla kobiet!

Tekst i foto: Kobieca Sprawa,

Water Show Szczecin 2017