OŚRODEK TEATRALNY KANA zaprasza

7 grudnia, godzina 19, Teatr Kana, Bibikings, koncert, bilety: 15 zł

10 grudnia, godzina 10.30 i 12, Teatr Kana, „Kapu Kap”, spektakl dla Najnajów (1-4), grupa nieformalna Głowa Mała, zapisy: glowa.mala.info@gmail.com, bilety: 15 zł

10 grudnia, godzina 13, Piwnica Kany, Czili Wege: wspólny wegański stół, projekcja filmu, prezentacja, warsztaty, czill, bilety: 15 zł lub wegepotrawa na wspólny stół

 

Bibikings koncert
Ten koncert to pretekst do odśpiewania „sto lat” gromkim głosem – wokalistka i klawiszowiec zespołu: Bibianna Chimiak obchodzić będzie tego wieczoru swoje osiemnaste urodziny. Co to w ogóle za zespół? To szczecińska grupa muzyczna wykonująca muzykę z pogranicza rocka. Siłą zespołu jest nieposkromione zamiłowanie do poszukiwania nieoczywistych brzmień, minimalizmu środków i barwy słów. W skład Bibikings wchodzą: Bibianna Chimiak − aktorka, wokalistka, od 1999 roku związana z Teatrem Kana, w zespole poza śpiewaniem gra też na klawiszach; Konrad Cwajda − nietuzinkowy artysta polskiej sceny muzycznej, gitarzysta i kompozytor; Jarek Kozłowski − perkusista znany z zespołów: Oddział Intensywnej Terapii, Stolen Peare, Spark, Fellatio Neon Quartet, Kfaza, Moto, Mitch&Mitch, oraz na gitarze basowej Krzysztof Sanecki − multiinstrumentalista, filmowiec, udzielał się również w grupach: Dodna, Upside Down, Ludność Chile, G-Crushers.
https://www.facebook.com/Bibikings-1616987301885845/

 

Czili Wege w Kanie
Od grudnia raz w miesiącu Piwnica Kany zaprasza na popołudniowe czilowanie z potrawami i tematami wege. W programie m.in. wspólny wegański stół, warsztaty, spotkania, filmy, a przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w ciekawym towarzystwie i porozmawiania z ludźmi, którzy praktykują zdrowy styl życia i chronią prawa zwierząt. Każda edycja poświęcona będzie innemu tematowi – przewidziany jest udział specjalnych Gości. 10 grudnia spotykamy się w temacie wegańskich Świąt.
W programie:
od 13 − Wspólny wegański stół
14 − „Dostrzeż zależność!” − projekcja filmu
14.30 −„Weganizm – coś więcej niż dieta” – prezentacja: Łukasz Musiał
15 − Wege Święta – warsztaty Goi Rawy i Marka Kodzisa
17 − Czill przy stole i herbacie
Organizatorzy: Fundacja AMAR, Inicjatywa BASTA, Ośrodek Teatralny Kana
wstęp: 15 złotych do puszki lub wege potrawa na wspólny stół

Wspólny wegański stół to otwarta inicjatywa nawiązująca do idei Kuchni Społecznej (realizowanej od lat m.in. przez Inicjatywę BASTA). Skierowana jest do wszystkich, którzy podczas wspólnego posiłku chcą dowiedzieć się czegoś nowego, powymieniać się doświadczeniami kulinarnymi i nie tylko, lepiej poznać i miło spędzić czas. Stół tworzymy razem − dlatego to od nas zależy, co chcemy zjeść i jak chcemy spędzić ten czas. Zasady uczestnictwa są niezwykle proste: albo przynosisz własną wegańską potrawę albo wrzucasz do puszki 15 zł i możesz posmakować tego, co przynieśli inni. Dochód ze wspólnego stołu zostanie przeznaczony na organizację kolejnych spotkań Czili Wege oraz działania społeczne Inicjatywy BASTA.
*Uwaga! Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa (w tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych, tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. (Inspiracji szukajcie np. na stronie http://www.puszka.pl/ lub setkach wegańskich blogów: http://empatia.pl/przepisy).

“Kapu kap”
spektakl dla NajNajów
pomysł i realizacja:
Karolina Sabat – aktorka Teatru Kana, absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Magdalena Gardas-Wasilewska – animatorka kultury, absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Deszcz – szumi, pluska, kapie… Czy gdy pada deszcz trzeba się przed nim chować?
Może warto posłuchać dźwięków spadających kropel i pobawić się w ich rytmie? „Kapu kap” to przedstawienie dla najmłodszych widzów – oparte na zabawie przedmiotami codziennego użytku, w prosty i zabawny sposób prezentuje zjawisko, jakim jest deszcz.