Regaty Szczecin 2017

Już niebawem do strefy dziecięcej znajdującej się w pobliżu placu Adama Mickiewicza przywiezionych zostanie aż osiem ton piasku. Powstaje tam wielka piaskownica  dla dzieci. O godzinie 14.00 udostępniony zostanie most pontonowy, którym dostaniemy się na Łasztownię.

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia największej imprezy żeglarskiej w historii Szczecina – finału regat The Tall Ships Races 2017. Na Wałach Chrobrego trwa budowa sceny głównej. W sobotę wystąpi na niej gwiazda wydarzenia, włoski tenor – Andrea Bocelli.

W niedzielę zaprezentują się gwiazdy programu The Voice of Poland, w poniedziałek natomiast Kayah oraz C-Bool. – Jest to jedna z największych scen, które budowaliśmy w ciągu 8 lat organizacji koncertów
w Polsce. Ma 18 metrów wysokość i waży 160 ton. Ekrany ledowe mają powierzchnię ponad 200 m2 – przyznaje Janusz Stefański z firmy Prestige MJM.

Na placu Adama Mickiewicza powstaje strefa dziecięca. Przez wszystkie dni imprezy na najmłodszych czekały będą w tym miejscu zabawy, animacje oraz… archipelag przygody. W najbliższych godzinach przywiezionych zostanie w to miejsce osiem ton oczyszczonego piasku.  Na Łasztownię natomiast dostaniemy się mostem pontonowym. Udostępniony zostanie mieszkańcom oraz turystom już dzisiaj o godzinie 14.00. Czynny będzie do 2.00 rano. W piątek będzie można się nim przedostać od godziny 7.00 rano do 2.00 w nocy, podobnie w sobotę  i niedzielę.

Na Łasztowni niemal gotowe do działania są wesołe miasteczka. Rozstawiane są diabelskie młyny, autodromy czy różnego rodzaju karuzele.

W gotowości są już również holowniki, które na Odrze czekają na żaglowce.

O spodziewanych godzinach wpływania pierwszych żaglowców i jachtów do Szczecina informować będziemy Państwa na bieżąco. Zachęcamy także do satelitarnego śledzenia jednostek na http://tallships.szczecin.eu/pl/sledzenie-jednostek.

Więcej o regatach, program, trasy, atrakcje w artykule:

Niebawem Tall Ships Races Szczecin 2017. Przydatne linki, mapy, zamknięcia ulic, program imprez.

źródło: Biuro Prasowe finału regat The Tall Ships Races Szczecin 2017