Rok Kobiet Pomorza Zachodniego. Spotkania w Policach i Świnoujściu

Trwa akcja marszałka województwa pod hasłem Rok Kobiet Pomorza Zachodniego. Teraz czas na spotkania z inspirującymi kobietami w powiatach naszego regionu. W Świnoujściu 7 maja i Policach 8 maja odbędą się dyskusje z udziałem Manueli Gretkowskiej, znanej pisarki, scenarzystki, felietonistki i działaczki społecznej.

 

Spotkanie w Świnoujściu odbędzie się w poniedziałek 7 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 o godz. 17.00. Do Polic pisarka zawita we wtorek 8 maja. Spotkanie zaplanowano w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Siedleckiej 1a o godz. 17.00

 

To dalszy ciąg wydarzeń pod hasłem Roku Kobiet Pomorza Zachodniego. Szczegóły poznaliśmy w marcu.

By Kontrola – Praca własna, CC BY-SA 4.0,

Celem akcji jest promowanie aktywności kobiet w sferze publicznej oraz przybliżenie tego, jak na przestrzeni lat zmieniała się rola kobiet, ze szczególnym naciskiem na ich współczesne publiczne i społeczne zaangażowanie. Wcześniej odbywały się projekcje filmów poruszających tematykę kobiecej aktywności. W Szczecinie odbyła się także debata „Polki Nieustająco Walczące – w Stulecie Praw Wyborczych Kobiet”, w której udział wzięły autorki prac o ruchach kobiet, animatorki, aktywistki.

 

Częścią Roku Kobiet będzie również plebiscyt organizowany przez marszałka województwa, który wyróżni sto lokalnych liderek, najbardziej wpływowych i  aktywnych mieszkanek Pomorza Zachodniego. Wszystko to w 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych.

 

Manuela Gretkowska (ur. 6 października 1964 w Łodzi) to polska pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet. Zwyciężczyni plebiscytu czytelników „Wysokich Obcasów” na Polkę Roku w 2007. Nagrodzona Fenomenem 2006 przez redakcję tygodnika „Przekrój” oraz Elle Style Award 2007 w kategorii: Osoba Publiczna. Nominowana do Nagrody Literackiej Nike w 2002 r. Pisała felietony m.in. do „Elle”, „Cosmopolitan”, „Wprost”, „Polityki”, „Machiny”, „Cogito”. Jej liczne powieści były tłumaczone na języki: francuski, litewski, rosyjski, serbski, ukraiński, węgierski.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin
tel. (+48 91) 48 07 249; fax (+48 91) 48 93 987
e-mail: rzecznik@wzp.pl,
www.wzp.pl, www.facebook.com/PomZachodnie

foto: wikimedia.org