26 kwietnia w Starej Rzeźni, w Szczecinie, o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Wentą-Mielcarek.

Debiutująca autorka jest Szczecinianką mieszkającą we Francji. Ukończyła germanistykę i polonistykę na uniwersytetach berlińskich oraz komunikację interkulturową na uniwersytecie w Strassburgu we Francji
Od lat zawodowo zajmuje się wielokulturowością, integracją, komunikacją oraz nauczaniem.
Jest współtwórczynią Manifestu Wolnej Polki oraz autorką publikacji dla portalu Democracy is ok.  „Błękitne wstążki dróg” są jej literackim debiutem. Bohaterka odkrywa w sobie siłę, pozwala sobie na wyjście z kulturowo narzuconych ról. Poznaje moc swojej sprawczości w chwili, gdy w akcie determinacji decyduje się na podjęcie działań. Jest to powieść wielowątkowa, inspirowana różnymi konwencjami literackimi, przeplatają się w niej wątki  obyczajowe, psychologiczne, kulturowe, sensacyjne i przygodowe.

Powieść  przenosi nas w fantazyjny i utopijny, dziś jeszcze, świat. Metaforycznie przedstawia jednak aktualne problemy, z jakimi borykają się rządy europejskich krajów, takie jak: Jak chronić obywateli przed terroryzmem? Jak poradzić sobie z globalnym ociepleniem? Jak kobiety mają zabezpieczyć sobie pełnię praw reprodukcyjnych przy rządach o dziewiętnastowiecznej mentalności ? Czy osoby odmienne kulturowo stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla narodowych kultur, czy zagrożeniem są wartości, jakimi kieruje się indywiduum, niezależnie od kultury pochodzenia? Te i inne pytania, w kontekście wielokulturowych doświadczeń autorki, o kulturze polskiej, niemieckiej i francuskiej, wplecione są w powieść, jak tytułowe błękitne wstążki.

Spotkanie poprowadzi pani Monika Lesner
Serdecznie polecamy i zapraszamy!