Sylwestrowa noc pozwala zapomnieć o smutkach minionego roku i oderwać się od rutyny. Czy jednak wszystko się zmienia w momencie pojawienia się dzieci? Niekoniecznie, bardzo łatwo zorganizować super zabawę razem z naszymi pociechami.

Sylwestrowa zabawa z dziećmi

Wszyscy rodzice w pewnym momencie stają się ekspertami w dziedzinie organizacji czasu i zarządzania – przechodzą w tym zakresie codzienne szkolenia fundowane przez ich własne dzieci. Są jednak takie momenty w ciągu roku, w których rodzice mają chęć odpocząć od codziennych obowiązków, oderwać myśli od rzeczywistości i zrobić sobie przerwę. Takim dniem jest między innymi sylwester. Część osób wybiera zabawę bez dzieci, w gronie samych dorosłych, przy dużej ilości szampana i wesołej muzyki. Co jednak z tymi rodzicami, którzy nie mają z kim zostawić swoich pociech? Czy w takim razie wieczór sylwestrowy jest dla nich stracony? Oczywiście, że nie, wystarczy tylko by wykorzystali swoje zdolności organizacyjne! Jak spędzić w takim razie sylwestra razem z dziećmi, a jednocześnie się zrelaksować i dobrze bawić? Przed Państwem kilka dobrych pomysłów, które warto wziąć pod uwagę.

Wspólny wyjazd

wyjazd_witeczny_z_dzieckiem

To opcja dla tych, którzy dysponują odpowiednimi funduszami. Cena takiego wyjazdu zależna jest oczywiście od miejsca, w które chcemy się wybrać i czasu, który chcemy w nim spędzić, a także od tego, czy organizujemy sobie taki wyjazd sami, czy korzystamy z oferty biura podróży. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, za osobę zapłacimy od 400 zł wzwyż – dzieci mogą liczyć na specjalną zniżkę. Oferty te oprócz noclegów oraz wyżywienia obejmują również bal sylwestrowy z poczęstunkiem oraz inne atrakcje sylwestrowe, takie jak pokazy sztucznych ogni, ogniska, kuligi z pochodniami, itp. Ponieważ są to oferty rodzinne, organizatorzy przygotowują również atrakcje dla dzieci – w ciągu dnia zwiedzanie ciekawych miejsc, a wieczorem bale maskowe lub wesołe zabawy. Warto sprawdzić czy dzieciom zapewniona będzie odpowiednia opieka. Jeśli nie chcemy wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży, możemy sami zaplanować wyprawę. Na przykład na narty, jeśli cała rodzina lubi taką formę aktywnego wypoczynku, a dzieci są już na tyle duże, by również uczestniczyć w białym szaleństwie. Taki wyjazd trzeba jednak zaplanować z bardzo dużym wyprzedzeniem, ponieważ miejsca noclegowe rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Opisane właśnie pomysły na wyjazd są idealne dla rodziców starszych dzieci, a gdzie udać się z niemowlakiem? Wybierzmy hotel lub pensjonat, który nie organizuje balu, w którym więc przez całą noc nie będzie grała muzyka. Najlepszy będzie apartament dwupokojowy. Maluszek będzie mógł wtedy spokojnie spać, a rodzice odpoczną i napiją się szampana o północy. Taki wyjazd może niektórym osobom wydawać się wyrzucaniem pieniędzy w błoto – bo jeśli dziecko śpi w pokoju obok, to trochę tak, jakby rodzice byli u siebie w domu – tylko zawracanie głowy większe. Ale to jednak całkowicie co innego. Zmieniamy otoczenie, na wszystko patrzymy z innej perspektywy. A poza tym rano dostajemy pyszne śniadanie i zawsze możemy liczyć na pomoc obsługi hotelowej. I mimo, iż maluszek może obudzić się w nocy lub grymasić w ciągu dnia, rodzice z pewnością zregenerują siły.

Impreza w domu

sylwester_z_dziemi

Dzieci uwielbiają tańce! Dlatego też w wieczór sylwestrowy można zorganizować wesołą zabawę taneczną, z pysznym poczęstunkiem dla gości. Zaprośmy do siebie inne pary z dziećmi, przygotujmy dekorację – wystarczą balony i serpentyny, zróbmy smaczne przekąski. Jeśli chodzi o wybór muzyki, możemy zrobić składankę z utworami dla dzieci i tymi, które uwielbiają dorośli. Ważne, by wszystkie utwory były wesołe i by było można do nich tańczyć. Warto również przygotować gry i konkursy z nagrodami, nie tylko dla dzieci. Udana zabawa gwarantowana!

 

Autor: ekspert dziecięcy

www.mamitati.pl

źródło: Artelis.pl.