Technikum w Centrum Edukacji „Zdroje” w Szczecinie wyróżnione znakiem jakości „Brązowej Szkoły 2018” w ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018.

 

 

Na uroczystym posiedzeniu Komisji ds. Edukacji Rady Miasta Szczecin, w dniu 31 stycznia 2018 r., wręczono list gratulacyjny Dyrektorowi Centrum Edukacji „Zdroje” Danucie Langowskiej z okazji otrzymania Brązowej Tarczy w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2018”. W uroczystości wzięli udział Prezydent Miasta Szczecin Krzysztof Soska, Dyrektor Wydziału Oświaty Lidia Rogaś, Radni Miasta Szczecin oraz dyrektorzy najlepszych szkół szczecińskich.

 

Technikum w Centrum Edukacji „Zdroje” w Szczecinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce  sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018.

4. miejsce w Szczecinie

1. miejsce w województwie w kategorii zdawalności egzaminu zawodowego.

 

 

 

W rankingu oceniono 1744 technika w całej Polsce.

W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów, obowiązkowych i dodatkowych,  na poziomie podstawowym i rozszerzonym, oraz wyniki egzaminów zawodowych i olimpiad.

Zgodnie z postanowieniami Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów:

  • sukcesy szkoły na olimpiadach,
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,
  • wyniki matury z przedmiotów,
  • wyniki egzaminu zawodowego,

 

 

 

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor  Danucie Langowskiej, z którą miałyśmy  przyjemność rozmawiać, zachęcamy do zapoznania się z  wywiadem Uczeń nie może być traktowany przedmiotowo , przy takim podejściu do swojej pracy i zaangażowaniu, sukcesy są tylko dopełnieniem i z pewnością mobilizują do dalszej pracy zarówno kadrę pedagogiczną jak i uczniów.

 

Opr. red.