Urszula Dudziak: wolę być szczęśliwa, niż mieć rację. Zobacz i posłuchaj

Na swoich dwóch ostatnich koncertach kazała powtarzać publiczności: wolę być szczęśliwa, niż mieć rację. – Urodziłam się na nowo, dziś cieszę się z tego, jaka jestem. Piękna, atrakcyjna, niezwykła – mówi Urszula Dudziak w programie „Z tymi co się znają”. Opowiada też o mężczyznach swojego życia, wygranej walce z chorobą, a także o tym, jak została wygwizdana. 

 

Urszula Dudziak to wokalistka jazzowa, która zyskała uznanie i renomę na całym świecie. Nagrała ponad 50 albumów, ale muzyka to nie wszystko. Uwielbia grać w tenisa, i często wygrywa, ma też niesamowitą wewnętrzną siłę i góralski charakter. Niuanse swojej bogatej osobowości odsłania w rozmowie z Marcinem Prokopem w programie „Z tymi co się znają”. Wyznała m.in., że od 10-15 lat trwa jej najpiękniejszy okres w życiu.

 

Mam fajny dystans, zachowuję równowagę, nauczyłam się radości i optymizmu. Zawsze miałam skłonności do dobrego samopoczucia, chociaż przygniatały mnie różne sytuacje życiowe. Teraz mam trzy stany: ekstazy, dobrostanu i refleksji. W doły nie wpadam nigdy i tego naprawdę można się nauczyć. Wszystko jest w głowie – przekonuje Urszula Dudziak.

 

Wyjaśniła też, w jakim momencie życia i jak dokonać wewnętrznej metamorfozy. Opowiedziała również o mężczyznach: swoim życiu z Michałem Urbaniakiem, o tym, jak zachwycał się nią Jerzy Kosiński i kim jest dla niej jej obecny partner. Wyjawiła, czego się nauczyła, gdy jako wokalistka jazzowa z Polski na Manhattanie nagle została sama z dwojgiem małych dzieci, a także jak wygrała walkę z nowotworem. – Każdy ma w sobie siłę, ale nie wszyscy o tym wiedzą – podkreśla Urszula Dudziak.

 

Atmosfera rozmowy, prowadzonej w klimatycznych wnętrzach Browaru Namysłów, sprzyjała też anegdotom. Urszula Dudziak wspominała m.in. dwa epizody jedyne w swoim rodzaju: gdy została wygwizdana i uciekła ze sceny w USA oraz jak to się stało, że dostała mandat za śpiewanie w Polsce.

Wokalistka i kompozytorka, a od niedawna także autorka książek, ma rozległe plany na przyszłość.

To, co mam teraz, napędza mnie tak, że w ogóle nie myślę o tym, ile mam lat. Chodzę na jogę, skaczę, wszędzie chodzę na piechotę, buduję dom. Czuję się na 48-50 lat – mówi Urszula Dudziak.

 

Całą rozmowa dostępna na kanale YouTube Browar Namysłów TV.

„Z tymi co się znają” to program w autorskiej formule Marcina Prokopa – cykl rozmów z osobowościami, ludźmi, którzy mają na koncie nieprzeciętne osiągnięcia i wiele do opowiedzenia.

W kolejnych odcinkach programu pojawią się m.in. Tomasz Bagiński, filmowiec i współtwórca serialowego „Wiedźmina”, znany youtuber Sylwester Wardęga, dr Aleksandra Przegalińska, specjalistka w dziedzinie sztucznej inteligencji, a także Mirosław Hermaszewski.

Cały cykl „Z tymi co się znają” składa się w sumie z 20 rozmów.