WOLONTARIAT STUDENCKI W DOMU DLA MATEK Z MAŁOLETNIMI DZIEĆMI I KOBIET W CIĄŻY W KARWOWIE.

Studenci pedagogiki Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum wraz z  Fundacją E-medycyna i Polską Fundacją Przeciwdziałania Uzależnieniom aktywnie wpierają  Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Karwowie, w województwie zachodniopomorskim.  Chętnie podjęli działania w charakterze wolontariatu. Kanclerz Uczelni Tatiana Staroń,  prezes PFPU Agnieszka Zalewska i inicjatorka akcji Arleta Górecka – Przybycień prezes Fundacji E-medycyna przygotowały plan i harmonogram zajęć skierowanych do kobiet mieszkających w domu samotnej matki. Wszystkie podopieczne domu mogą skorzystać z dowolnych propozycji i zadbać o siebie i swoje dobre samopoczucie.

W takich historiach zazwyczaj skupiamy się na bezbronnych maleńkich dzieciach i dobrze, nie możemy jednak zapominać, że niektóre z tych matek też są jeszcze nastolatkami. Przebywają z maluchami 24 godziny na dobę i pomimo, że otrzymują ogromne wsparcie od Sióstr ze zgromadzenia Samarytanek Krzyża Chrystusowego, są tak naprawdę zdane na siebie.  Trzeba dać im odsapnąć, sprawić przyjemność, bo często w ich życiu nikt się nimi nie interesował,  a przy okazji czegoś może nauczyć, pokazać inny świat. Czy z tego skorzystają? Trudno powiedzieć. My robimy swoje, bo chcemy pomóc ale mamy świadomość, że nie każda z tych mam ją przyjmie – mówi Arleta Przybycień

W wyznaczone soboty kobiety mają okazję uczestniczyć w zajęciach hula hop dance, wizażu, warsztatach coachingowych (emocje, samoocena). Spotkają się dietetykiem, trenerem personalnym, kosmetologiem. Przyjedzie do nich fryzjer i fotograf. W tym czasie dziećmi opiekują się studenci pedagogiki.

Zapraszamy do wsparcia!

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby jeszcze wesprzeć działalność  na rzecz Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Karwowie w ramach wolontariatu zapraszamy do kontaktu z koordynatorką akcji – Panią Arletą Przybycień pod nr tel. 793 210 230.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Harmonogram spotkań:  SPRAWDŹ

Dom Samotnej Matki jest darem nauczycielki Anny Kosobuckiej, która przekazała swoją nieruchomość właśnie na ten cel. Dom otacza pięciohektarowe gospodarstwo, na którym dziewczęta i kobiety uczą się  pracy m.in w ogrodzie.