Wystawa fotografii „Ewolucja stanów emocjonalnych – poprzez bezsilność”. Nieformalna grupa artystyczna „miGo”

Cykl fotografii pt.: „Ewolucja stanów emocjonalnych – poprzez bezsilność” to opowieść o doświadczaniu różnych emocji. Za pomocą portretu widz prowadzony jest od stanu wyciszenia poprzez stopniowe budowanie napięcia, aż do uwolnienia nagromadzonych emocji i poczucia wewnętrznej harmonii. Fotografie są inspirowane obserwacją doświadczania różnych emocji, samego życia i tego co ono ze sobą niesie. Z jednej strony mogą być metaforą dojrzewania, z drugiej: próbą uchwycenia konkretnych stanów emocjonalnych i ich dynamiki. To pod wpływem emocji podejmujemy wiele kluczowych decyzji, to one zmieniają nasze życie. Dlatego warto budować świadomość ich istnienia. Farba, w której zanurza się modelka jest jak uczucia, których doświadczmy w życiu.

Autorkami projektu są: Dominika Odrowąż, Marianna Ruszczyńska i Magdalena Seredyńska, które współtworzą Nieformalną grupę artystyczną „miGO”.

„Projekt zobaczy światło dzienne dzięki wspaniałym kobietom, które spotkałyśmy na swojej drodze: Monice Lesner, organizatorce festiwalu, Agacie Baryle redaktor naczelnej portalu Kobieca Sprawa  oraz Tatianie Staroń, kanclerz Szczecińskiej Szkoły Wyższej  Collegium Balticum, która objęła objąć nasz projekt mecenatem uczelni. – mówi Marianna Ruszczyńska –  Choć ten cykl fotografii jest już zamknięty to emocje z nim związane są ciągle żywe a nasza artystyczna przygoda nabiera nowych barw. To wspaniałe uczucie doświadczać pozytywnej sprawczej mocy kobiet.”

Wystawę prac fotograficznych „Ewolucja stanów emocjonalnych – poprzez bezsilność” będzie można obejrzeć podczas I Transgranicznego Festiwalu Kobiet.

 

miejsce: Kooperatywa Łaźnia, Koński Kierat 14-15, Szczecin
czas: 8 marca 2019  (piątek), godz. 18.00 – 21.30
        9 marca 2019 (sobota), godz. 10.00-18.00

autorki: Magdalena Seredyńska, Marianna Ruszczyńska