Wszystkie chcemy, z początkiem każdego nowego roku zmienić coś w swoim życiu. Przeważnie na naszej liście, gdzieś u góry jest obietnica powrotu do aktywności fizycznej. Z wiekiem jednak coraz rzadziej wierzymy same sobie, że się uda. 

Jak być zadowoloną z życia, powoli przygotować się do okresu wakacyjnego i nie wstydzić się swojego ciała na plaży?

Jak się nie poddać i kontynuować aktywności fizyczne przez cały rok i jeszcze dłużej? Zapytaliśmy o to  panią Małgorzatę Figurską, właścicielkę najdłużej działającego w Polsce kobiecego klubu fitness , trenerką Nordic Walking, propagatorkę zdrowego i mądrego żywienia, opartego na kuchni makrobiotycznej.

Rozmowa dała nam nadzieję, że się uda!

Najważniejsze to nie rzucać się od razu na głęboką wodę, rozpocząć od prostych ćwiczeń by mieć minimum przyjemności. Na początek ćwicz minimum dwa razy w tygodniu i pomału intensyfikuj. ćwiczenia.  Ważne jest abyś przy pierwszej wizycie została wysłuchana już w recepcji, właściwie poinformowana, skierowana do odpowiedniej sekcji, trenerki.  Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze zdrowiem także o tym należy powiedzieć, wówczas ćwiczenia będą odpowiednio dobrane i nie zrobisz sobie krzywdy.  Skorzystaj z doradztwa trenerki personalnej, dzięki temu ćwiczenia wykonasz właściwie i efektywnie. To także dodatkowa i skuteczna motywacja. Trudniej się poddać gdy ćwiczymy z trenerem i wiemy, że na nas czeka z kolejnym treningiem.

Dziś zazwyczaj kluby są koedukacyjne czyli adresowane do obu płci. Często więc rezygnujemy z rozpoczęcia treningów bo… są na tej samej sali mężczyźni także wśród personelu. Natychmiast widzimy jak pod lupą swoje krągłości, cellulit, wszelkie kompleksy i wydaje nam się, że zostajemy poddawane męskim rankingom. Czy tak jest czy nie to inna sprawa, ale jest to jedna z najczęstszych przyczyn rezygnacji z tego typu usług.

Klub fitness adresowany tylko dla kobiet jest znakomitym rozwiązaniem. Jesteśmy tam wśród kobiet, mamy podobne problemy, panuje serdeczna, pozbawiona męskiej rywalizacji atmosfera, towarzyszy nam kobiecy rytm życia. Brzmi przyjemnie? Tak!

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z panią Małgorzatą.